Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konflikt izraelsko-palestyński. Egipt wzywa do...

Rozmowy z ministrami spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Jordanii i USA są częścią egipskich wysiłków zmierzających do powstrzymania rozlewu krwi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(michael loadenthal/Flickr)

Szef egipskiej dyplomacji Sameh Szukri rozmawiał telefonicznie ze swymi partnerami w USA, Arabii Saudyjskiej, Jordanii i innych krajach arabskich, podejmując próbę powstrzymania eskalacji przemocy w Strefie Gazy.

_ - Kontakty te dotyczą ciężkiej sytuacji na terytorium palestyńskim i wysiłków podejmowanych przez Egipt w celu doprowadzenia do niezwłocznego zawieszenia broni w ramach egipskiej inicjatywy _ - oświadczył rzecznik egipskiego MSZ.

Rozmowy z ministrami spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Jordanii i USA są częścią egipskich wysiłków zmierzających do _ powstrzymania rozlewu krwi _ - podkreślił rzecznik.

Rząd egipski potępił eskalację izraelskich operacji wojskowych, to jest wkroczenie wojsk izraelskich na terytorium Strefy Gazy.

Egipski MSZ ogłosił komunikat, w którym wzywa do _ maksymalnego umiarkowania _ oraz zaprzestania działań lądowych na terenie Strefy Gazy, które _ zaogniają jedynie sytuację i nie zapewniają nikomu bezpieczeństwa _.

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas w liście wysłanym do Szwajcarii, która jest depozytariuszką Konwencji Genewskiej - podstawowych tekstów dotyczących praw człowieka - prosi o pilne zorganizowanie konferencji w sprawie sytuacji na terytoriach palestyńskich okupowanych przez Izrael - poinformował w piątek dziennik _ Neue Zuricher Zeitung _.

Abbas wysłał 9 lipca ten list do Didiera Burkhaltera, urzędującego prezydenta Konfederacji Szwajcarskiej i ministra spraw zagranicznych.

_ NZZ _ podkreśla, że zwołanie nadzwyczajnej konferencji sygnatariuszy Konwencji Genewskiej pozwoli Mahmudowi Abbasowi wywrzeć presję na Izraela.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael wini Hamas. "Wyczerpaliśmy wszystkie opcje. Sytuacja nie do zniesienia" Międzynarodowa krytyka jest nieunikniona - mówi Benjamin Netanjahu.
Koniec rozejmu. Izrael bombarduje Strefę Gazy W ciągu 10 dni zginęło ponad 230 osób, a 1700 zostało rannych.
Strefa Gazy to sterta gruzu. Grozi jej upadek Izraelskie bombardowania niszczą nie tylko domy mieszkalne, ale również podstawową infrastrukturę, bez której Strefie Gazy grozi pogłębienie się i tak permanentnego kryzysu.
Tagi: konflikt izraelsko-palestyński, strefa gazy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz