Notowania

izrael
02.11.2014 13:04

Konflikt w Palestynie. Izraelski rząd zaostrza środki bezpieczeństwa

Gabinet Benjamina Netanjahu zdecydował, że Palestyńczykom, którzy obrzucają kamieniami izraelskich żołnierzy może grozić nawet 20 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Berthold Werner/public domain/Wikipedia)

Decyzja ma w zamyśle uspokoić napiętą w ostatnich dniach sytuację w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu.

Po ostatnich zamieszkach w Jerozolimie, izraelski rząd przyjął poprawkę do kodeksu karnego, dzięki której osoby rzucające kamieniami mogą trafić do więzienia na 10-20 lat. Sędziowie będą mogli wymierzyć taki wyrok nawet, gdy nie uda się udowodnić, że ewentualni napastnicy mieli zamiar zranić inne osoby lub zniszczyć mienie, na przykład samochody. _ Izrael zdecydowanie działa przeciwko terrorystom, rzucającym kamieniami, koktajlami Mołotowa i fajerwerkami _ - mówił przed posiedzeniem rządu premier Benjamin Netanjahu.

Palestyńczycy często obrzucają kamieniami izraelskich żołnierzy i samochody na przejściu granicznym Kalandia. Kamienie często szły w ruch także w ostatnich zamieszkach we wschodniej części Jerozolimy. Młodzi Palestyńczycy protestowali tam przeciwko oskarżeniom o terroryzm oraz przeciwko zabiciu przez policję 32-letniego Araba, który miał dokonać zamachu na jednego z ortodoksyjnych działaczy żydowskich.

Poprawka do kodeksu karnego została przyjęta po rekomendacji specjalnego komitetu bezpieczeństwa, który miał znaleźć sposób, jak uspokoić sytuację w Jerozolimie. Zmiany muszą jeszcze zostać zaakceptowane przez Knesset, ale najprawdopodobniej jest to tylko formalność. Zmiany muszą jeszcze zostać zaakceptowane przez Knesset, ale najprawdopodobniej jest to tylko formalność.

Czytaj więcej w Money.pl
Hezbollah buduje nowe tunele? Szukają... Izrael uważa, że szyickie ugrupowanie zbrojne Hezbollah prawdopodobnie buduje tunele pod granicą libańsko-izraelską na wypadek przyszłej wojny, ale brak na to konkretnych dowodów - oświadczył jeden z generałów izraelskiej armii.
Izrael przyspiesza plany wobec Jerozolimy Zapowiedź pojawiła się w czasie, gdy sytuacja w mieście jest napięta.
Izrael utrudni życie palestyńskim robotnikom Minister obrony Izraela Mosze Ja'alon zapowiedział zmianę zasad przekraczania granicy, uniemożliwiającą Palestyńczykom korzystanie z publicznych autobusów.
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz