Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Znów niespokojnie na wschodzie

0
Podziel się:

Obecnie najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Debalcewa.Tam w nocy trzykrotnie ostrzeliwano ukraińskie pozycje, a także dwukrotnie bezpośrednio je atakowano.

Prorosyjscy separatyści
Prorosyjscy separatyści (AP/FOTOLINK/East News)

Wspierani przez Rosję bojówkarze ostrzeliwują ukraińskie pozycje na wschodzie Ukrainy. Centrum operacji antyterrorystycznej podkreśla, że cierpią także cywile znajdujący się w przyfrontowych miastach. Poprzednia noc była dużo spokojniejsza.

Obecnie najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Debalcewa. Tam w nocy trzykrotnie ostrzeliwano ukraińskie pozycje, a także dwukrotnie bezpośrednio je atakowano. Separatyści wykorzystali wyrzutnie Grad. Wszystkie ataki odparto. Bojówkarze znów podejmowali próby szturmu donieckiego lotniska, mając wsparcie artylerii i moździerzy. Ukraińcy cały czas bronią pozostałości portu lotniczego.

Sprawdź bieżącą sytuację na Ukrainie. Zobacz materiał wideo

Tymczasem nie ustają próby politycznego uregulowania konfliktu na wschodzie. Wczoraj prezydenci Ukrainy i Rosji uzgodnili telefonicznie format rozmów, które przeprowadzą jutro w Mediolanie. Okazją do spotkania Władimira Putina i Petra Poroszenki będzie szczyt Azja Europa (ASEM).

Niewykluczone, że duża aktywność prorosyjskich bojówkarzy to właśnie element przygotowań do rozmów. Zazwyczaj zwiększają oni liczbę ataków przed negocjacjami pokojowymi. Tak było na przykład przed ostatnim spotkaniem w Mińsku, które odbyło się 19 września.

Czytaj więcej w Money.pl
Senatorowie USA nie wierzą Putinowi _ To może doprowadzić do powstania sytuacji jak w Naddniestrzu _ - twierdzi John McCain i domaga się wysłania na Ukrainę wsparcia.
Rosyjskie wojska wycofują się z Ukrainy Tak stwierdził szef dyplomacji USA John Kerry po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. To jedno z kryteriów zniesienia sankcji.
Ukraina liczy na pomoc Polski. "Wspólny wróg" _ Oczekujemy, że Polska nadal będzie naszym kluczowym i strategicznym partnerem _ - mówi nowy ambasador Ukrainy w Polsce.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)