Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Świat jest na progu nowej zimnej wojny, Ukraina przed rozłamem?

0
Podziel się:

Według szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa Ukraina jest na krawędzi rozłamu.

Konflikt na Ukrainie. Świat jest na progu nowej zimnej wojny, Ukraina przed rozłamem?
(Cancillería del Ecuador / Flickr (CC BY-SA 2.0))

- _ Kryzys na Ukrainie zaostrzył sytuację _ - oświadczył minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej. Według szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa Ukraina jest na krawędzi rozłamu.

_ - Polityczna sytuacja na świecie świadczy o tym, że znajdujemy się na progu nowej zimnej wojny _ - oznajmił Makiej na wspólnym posiedzeniu kolegium ministerstw spraw zagranicznych Białorusi i Rosji w Mińsku. Ze swej strony Ławrow zaapelował o niezwłoczne przystąpienie do _ wszechstronnego wewnątrzukraińskiego dialogu z udziałem wszystkich regionów i sił politycznych _. Jego zdaniem Ukraina jest na krawędzi rozłamu i została wciągnięta w bratobójczą walkę.

Ławrow uważa przy tym, że UE stosuje w tej sytuacji politykę podwójnych standardów i stara się zrzucić odpowiedzialność na innych. _ Wszystko to poważnie nadweręża zaufanie i stabilność na naszym kontynencie _ - zaznaczył.

Makiej dodał, że kryzys polityczny na Ukrainie _ zaostrzył niezgodności i stworzył wysoki stopień wzajemnej nieufności _. Uważa on, że podejmowane przez niektóre państwa próby podporządkowania sobie sytuacji prowadzą do daleki idących konsekwencji. Podkreślił też, że Białoruś i Rosja zetknęły się z naciskami ze strony Zachodu.

_ - Brak skoordynowania działań społeczności międzynarodowej i dążenie niektórych państw do zmiany obecnej równowagi strategicznej w świecie sprzyjają pogłębianiu konfliktów w wielu regionach planety _ - dodał. Zadeklarował przy tym, że Białoruś jest nadal przekonana o konieczności nawiązania konstruktywnej współpracy między UE i Eurazyjską Unią Gospodarczą oraz stworzenia wspólnej przestrzeni gospodarczej i naukowo-kulturalnej _ od Władywostoku do Lizbony _.

Czytaj więcej w Money.pl
Szokujące dane ONZ. Setki ofiar na Ukrainie pomimo rozejmu Na wschodzie kraju panują tragiczne warunki. 25 500 osób żyje w tymczasowych schronieniach nieprzygotowanych do zamieszkania w zimie.
Poroszenko ostro. Sankcje wobec Rosji Reuters podaje, że na ukraińskiej liście sankcji znalazł się rosyjski koncern gazowy Gazprom.
Rosja grozi: Będzie odpowiedź na sankcje Wczoraj wieczorem w sprawie sankcji porozumieli się ambasadorowie Unii. Obostrzenia mają dotyczyć miedzy innymi rynków kapitałowych, sektora obronnego i zaawansowanych technologii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)