Notowania

walki na ukrainie
18.11.2014 08:56

Konflikt na Ukrainie. Świat jest na progu nowej zimnej wojny, Ukraina przed rozłamem?

Według szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa Ukraina jest na krawędzi rozłamu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Cancillería del Ecuador / Flickr (CC BY-SA 2.0))

- _ Kryzys na Ukrainie zaostrzył sytuację _ - oświadczył minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej. Według szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa Ukraina jest na krawędzi rozłamu.

_ - Polityczna sytuacja na świecie świadczy o tym, że znajdujemy się na progu nowej zimnej wojny _ - oznajmił Makiej na wspólnym posiedzeniu kolegium ministerstw spraw zagranicznych Białorusi i Rosji w Mińsku. Ze swej strony Ławrow zaapelował o niezwłoczne przystąpienie do _ wszechstronnego wewnątrzukraińskiego dialogu z udziałem wszystkich regionów i sił politycznych _. Jego zdaniem Ukraina jest na krawędzi rozłamu i została wciągnięta w bratobójczą walkę.

Ławrow uważa przy tym, że UE stosuje w tej sytuacji politykę podwójnych standardów i stara się zrzucić odpowiedzialność na innych. _ Wszystko to poważnie nadweręża zaufanie i stabilność na naszym kontynencie _ - zaznaczył.

Makiej dodał, że kryzys polityczny na Ukrainie _ zaostrzył niezgodności i stworzył wysoki stopień wzajemnej nieufności _. Uważa on, że podejmowane przez niektóre państwa próby podporządkowania sobie sytuacji prowadzą do daleki idących konsekwencji. Podkreślił też, że Białoruś i Rosja zetknęły się z naciskami ze strony Zachodu.

_ - Brak skoordynowania działań społeczności międzynarodowej i dążenie niektórych państw do zmiany obecnej równowagi strategicznej w świecie sprzyjają pogłębianiu konfliktów w wielu regionach planety _ - dodał. Zadeklarował przy tym, że Białoruś jest nadal przekonana o konieczności nawiązania konstruktywnej współpracy między UE i Eurazyjską Unią Gospodarczą oraz stworzenia wspólnej przestrzeni gospodarczej i naukowo-kulturalnej _ od Władywostoku do Lizbony _.

*Rosyjski konwój znowu na Ukrainie. Zobacz materiał wideo *

Czytaj więcej w Money.pl
Szokujące dane ONZ. Setki ofiar na Ukrainie pomimo rozejmu Na wschodzie kraju panują tragiczne warunki. 25 500 osób żyje w tymczasowych schronieniach nieprzygotowanych do zamieszkania w zimie.
Poroszenko ostro. Sankcje wobec Rosji Reuters podaje, że na ukraińskiej liście sankcji znalazł się rosyjski koncern gazowy Gazprom.
Rosja grozi: Będzie odpowiedź na sankcje Wczoraj wieczorem w sprawie sankcji porozumieli się ambasadorowie Unii. Obostrzenia mają dotyczyć miedzy innymi rynków kapitałowych, sektora obronnego i zaawansowanych technologii.
Tagi: walki na ukrainie, konflikt na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz