Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt na ukrainie
19.01.2015 16:50

Konflikt na Ukrainie. Kilkuset żołnierzy przekroczyło granicę?

Moskwa zaprzecza, by uczestniczyła w konflikcie w sąsiednim kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bohan Shen / Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))

Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) oświadczyła, że dwie duże, liczące ogółem około 700 ludzi, grupy rosyjskich żołnierzy weszły tego dnia na teren Ukrainy, przekroczywszy granicę w obwodzie ługańskim.

_ - Z danych operacyjnych RBNiO wynika, że w poniedziałek zarejestrowano przekroczenie ukraińsko-rosyjskiej granicy przez dwie taktyczne grupy batalionowe sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej _ - głosi komunikat zamieszczony na stronie internetowej Rady.

Jej rzecznik Andrij Łysenko uściślił, że rosyjskie pododdziały weszły na Ukrainę w obwodzie ługańskim na odcinku granicy kontrolowanym przez separatystów. Dodał, że na razie nie jest znany dalszy kierunek marszu rosyjskich żołnierzy, których liczbę szacuje się na ok. 700 - po 300-350 żołnierzy w każdej grupie.

Od wielu miesięcy Kijów i Zachód zarzucają Rosji, że wspiera separatystów we wschodniej Ukrainie regularnymi oddziałami swych sił zbrojnych.

Według najnowszych szacunków Kijowa w połowie stycznia 2015 roku na Ukrainie było ponad 8 500 rosyjskich żołnierzy. Moskwa zaprzecza, by uczestniczyła w konflikcie w sąsiednim kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Sukces Ukrainy. Odbili lotnisko w Donbasie Według komunikatu na stronie ukraińskiego ministerstwa obrony siły ukraińskie na lotnisku mają zapasy broni, amunicji i żywności.
Co premier Kopacz może obiecać Ukraińcom? Wizyta jest pierwszą od ponad trzech lat podróżą szefa polskiego rządu na Ukrainę.
Poroszenko: Ataki w Donbasie jak w Paryżu Prezydent Ukrainy na łamach FAZ porównał atak na ukraiński autokar w Donbasie, w którym zginęło 13 osób, z zamachami terrorystycznymi we Francji.
Tagi: konflikt na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz