Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Demonstracja niezadowolenia z działalności urzędników

0
Podziel się:

W zamieszkach uczestniczyło ok. 600 osób.

Konflikt na Ukrainie. Demonstracja niezadowolenia z działalności urzędników
(Vladimir Yaitskiy/CC BY-SA 2.0/Flickr)
bEJbKZBx

Osiem osób, w tym siedmiu milicjantów, zostało rannych w sobotę w Winnicy, w środkowej części Ukrainy, podczas demonstracji, w trakcie której domagający się między innymi lustracji urzędników tłum wdarł się do siedziby miejscowej rady obwodowej.

Rada obwodowa miała zamiar tego dnia usunąć ze stanowiska swojego przewodniczącego Serhija Swytka, co zainicjowali m.in. radni z Partii Regionów zbiegłego z kraju byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Niezadowoleni z tego ludzie przypuścili szturm na siedzibę rady, a jej posiedzenie odwołano. W zamieszkach uczestniczyło ok. 600 osób.

Swytko został wybrany na przewodniczącego rady obwodowej podczas protestów przeciwko ekipie Janukowycza na przełomie 2013 i 2014 roku. Protestujący są przekonani, że za starcia z milicją odpowiedzialni są jej naczelnicy oraz szef państwowej administracji obwodowej Anatolij Olijnyk i domagają się ich dymisji. Sam Olijnyk oświadczył, że siedzibę rady obwodowej zajęły "grupy uzbrojonych bojowników", a o zaostrzenie sytuacji w Winnicy oskarżył rosyjskie służby specjalne.

bEJbKZBz
Czytaj więcej w Money.pl
Kijów studzi emocje po zestrzeleniu samolotu Wczoraj pod Ługańskiem separatyści zestrzelili samolot, w wyniku czego zginęło 49 ukraińskich żołnierzy.
Nacjonaliści pod parlamentem w Kijowie Działaczom Prawego Sektora udało się zmusić deputowanych, aby rozpatrzyli dziś dymisję ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa.
Berkut błagał na kolanach o wybaczenie Na lwowski Euromajdan przyjechali wczoraj wieczorem funkcjonariusze Berkutu, którzy musieli przejść przez żywy korytarz, utworzony m.in. przez działaczy niedawnej opozycji, na scenę.
bEJbKZCa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)