Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt izraelsko-palestyński. Zatrzymano nastoletnich Izraelskich terrorystów

0
Podziel się:

Policja aresztowała ośmiu członków ekstremistycznej grupy Lehawa, wrogiej wobec koegzystencji arabsko-żydowskiej.

Konflikt izraelsko-palestyński. Zatrzymano nastoletnich Izraelskich terrorystów
(gloucester2gaza/CC BY-SA 2.0/wikimedia commons)

Izraelska policja aresztowała ośmiu członków ekstremistycznej grupy Lehawa, wrogiej wobec koegzystencji arabsko-żydowskiej. Są oni podejrzani o podżeganie do przemocy i działań terrorystycznych na tle rasistowskim.

Jak sprecyzowała policja, pięć osób, w tym cztery małoletnie, zostało zatrzymanych w Jerozolimie; mieli przy sobie noże i narkotyki.

Aresztowania dokonano w ramach śledztwa prowadzonego przeciwko Lehawie - podała policja w komunikacie. Dziewięciu członków tej grupy i jej szef Benzi Gopstein zostali aresztowani 16 grudnia. Jak podaje AFP, Gopstein został zwolniony, a następnie osadzony w areszcie domowym.

Lehawa sprzeciwia się kontaktom pomiędzy Żydami i Arabami - zarówno kontaktom osobistym, zwłaszcza małżeństwom mieszanym, jak i biznesowym. Jak informują izraelskie służby specjalne Szin Bet, grupa głosi poglądy nieżyjącego już rabina Meira Kahane.

Opowiadał się on za wypędzeniem Palestyńczyków z Izraela i terytoriów okupowanych. Kahane został zabity w 1990 r. w Nowym Jorku przez zamachowca - obywatela USA egipskiego pochodzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Izraelczycy wprowadzą swóje sądy w... Rząd izraelski wprowadzi na palestyńskich terytoriach okupowanych podobne zasady sądzenia nieletnich, jak w Izraelu.
O krok bliżej do państwa palestyńskiego? Palestyńczycy domagają się niezależnego państwa na terytorium Zachodniego Brzegu i Strefy Gazy, ze stolicą w Jerozolimie Wschodniej.
Młody Palestyńczyk skatowany przez Żydów Chłopak, którego tożsamości nie ujawniono został przewieziony do szpitala.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)