Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt Izrael-Palestyna. Są ofiary ataku na synagogę w Jerozolimie

0
Podziel się:

Agencja Associated Press podaje, powołując się na izraelską policję, że w ataku zginęło czterech wiernych, a sześciu zostało rannych.

Konflikt Izrael-Palestyna. Są ofiary ataku na synagogę w Jerozolimie
(PAP/EPA)

Pięć osób zginęło dzisiaj w ataku dwóch uzbrojonych w noże i siekiery mężczyzn, najpewniej Palestyńczyków, na jedną z synagog - podały izraelskie media, na które powołuje się Reuters. Napastnicy zostali zastrzeleni przez izraelską policję.

_ - Uważamy to za akt terrorystyczny _ - oświadczył rzecznik policji Micky Rosenfeld. Rzecznik służb medycznych Magen Dawid Adom powiedział izraelskiej rozgłośni wojskowej, że lekarze zajmują się dziewięcioma osobami; pięć z nich jest w stanie krytycznym.

Agencja Associated Press podaje, powołując się na izraelską policję, że w ataku zginęło czterech wiernych, a sześciu zostało rannych.

Do ataku doszło w czasie podwyższonych napięć między ludnością palestyńską i żydowską w Izraelu, na Zachodnim Brzegu Jordanu i w Jerozolimie, gdzie od pewnego czasu niemal codziennie dochodzi do starć między izraelską policją a palestyńskimi demonstrantami we wschodniej części miasta, zamieszkanej głównie przez Arabów.

Przez ostatni miesiąc sześć osób - pięciu Izraelczyków i jeden zagraniczny turysta - zginęło w palestyńskich atakach. Śmierć poniosło też kilkunastu Palestyńczyków, w tym osoby podejrzane o antyizraelskie zamachy.

Starcie palestyńskich demonstrantów z izraelską policją. Zobacz materiał wideo

Mieszkańcy Jerozolimy przyczyn obecnego napięcia doszukują się w incydencie z lipca, kiedy palestyński nastolatek został spalony żywcem przez żydowskich napastników. Był to odwet za porwanie i zabicie trzech młodych Izraelczyków przez palestyńskich bojowników na Zachodnim Brzegu.

Do eskalacji napięcia w relacjach izraelsko-palestyńskich przyczynił się też konflikt zbrojny w Strefie Gazy z lipca i sierpnia oraz spór o dostęp do Wzgórza Świątynnego - miejsca świętego zarówno dla ludności muzułmańskiej, jak i wyznawców judaizmu.

Czytaj więcej w Money.pl
Egipt ponownie zamyka ważną granicę Oczekujący dzisiaj przed przejściem ranni musieli powrócić do palestyńskich szpitali.
Zabili go, bo stawiał opór. Zamieszki w kraju Demonstranci obrzucili siły porządkowe kamieniami i koktajlami Mołotowa - poinformowała policja.
Palestyńczyk wjechał autem w grupę żołnierzy Rzecznik Hamasu Fawzi Barhum nazwał atak wspaniałą operacją przeprowadzoną przez bohatera. Wezwał do kolejnych takich zamachów.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)