Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tv trwam
30.04.2012 15:47

Koncesja dla TV Trwam na forum Parlamentu Europejskiego

Wysłuchanie publiczne i manifestacja na ulicach belgijskiej stolicy mają odbyć się 5 czerwca; będą dotyczyć łamania wolności słowa w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro uważa, że odmowa przyznania TV Trwam miejsca na mulipleksie to decyzja bezprawna, bezzasadna i dyskryminująca. W tej sprawie w czerwcu w Brukseli ma odbyć się wysłuchanie publiczne i manifestacja.

Wysłuchanie publiczne w Parlamencie Europejskim i manifestacja na ulicach belgijskiej stolicy mają odbyć się 5 czerwca; będą dotyczyć łamania wolności słowa w Polsce.

_ - Wysłuchanie publiczne ma związek z bezprawną, bezzasadna, dyskryminującą - w naszej ocenie - decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o odmowie miejsca na multipleksie dla TV Trwam _ - powiedział Ziobro w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie. Jak dodał, manifestacja będzie _ elementem składowym _ tego wydarzenia.

Według lidera SP, wysłuchanie publiczne ma służyć wywarciu dodatkowej, demokratycznej presji na polskie władze i Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Ziobro poinformował, że Solidarna Polska organizuje te wydarzenia razem z europosłem Mirosławem Piotrowskim (niezrz., wybrany do PE z list PiS). W niedzielę o planach działań w obronie TV Trwam, w tym organizacji manifestacji w Brukseli, informował na niedzielnej konferencji prasowej w Sopocie poseł PiS Andrzej Jaworski.

_ - Z pewnym zdziwieniem zauważam, że koledzy z Prawa i Sprawiedliwości ogłosili w niedzielę, iż to oni realizują 5 czerwca tego rodzaju przedsięwzięcia, przynajmniej w jakiejś części. Jesteśmy gotowi na współpracę z każdym w sprawie wolności mediów, tym bardziej z naszymi kolegami z PiS, serdecznie ich zapraszamy _ - powiedział lider Solidarnej Polski.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/215/213207.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/to;prezydent;jest;wrogiem;telewizji;trwam,216,0,1071576.html) *To prezydent jest wrogiem Telewizji Trwam * _ - Politycy PO łapią się za głowę, kiedy widzą, co narobili - _ mówi Jarosław Sellin. Stwierdził jednocześnie, że zachowanie polityków PiS _ pachnie zabawą dzieci w piaskownicy _. _ - Jeżeli cokolwiek robi Solidarna Polska, zaraz zgłasza się - z taką samą, czy bardzo zbliżoną propozycją - Prawo i Sprawiedliwość _ - powiedział Ziobro.

_ - Jeśli Prawo i Sprawiedliwość nie radzi sobie z pomysłami, kreatywnością, z tym co należy podejmować, jak zaznaczać swoją aktywność, to - jako lider Solidarnej Polski - jestem w stanie zaoferować darmowe - w ramach działań dobroczynnych i przyjaźni - korepetycje dla kolegów z PiS _ - mówił Ziobro.

Lider Solidarnej Polski zapewnił też, że politycy PiS będą mile widziani na wysłuchaniu publicznym i manifestacji w Brukseli. - _ Nasze słowa o współpracy, nie są słowami rzucanymi na wiatr, są zupełnie na serio, zawsze wyciągamy rękę _ - przekonywał.

O kwestię tego, kto jest inicjatorem wysłuchania publicznego i manifestacji w Brukseli, pytani byli też na poniedziałkowej konferencji prasowej politycy PiS. Europoseł PiS Ryszard Czarnecki stwierdził, że wniosek o organizację marszu złożył PiS, ale z taką inicjatywą wystąpili także przedstawiciele Solidarnej Polski.

_ - Byliśmy pierwsi, ale nie chodzi tutaj o wyścig. Cieszymy się, że inni też na takie fajne pomysły wpadają. Na wysłuchaniu publicznym obecni będą i europosłowie PiS i europosłowie, którzy zostali wybrani z list PiS, a teraz są w innej partii _ - powiedział Czarnecki.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przyznała fundacji Lux Veritatis - nadawcy TV Trwam - koncesji na nadawanie na pierwszym multipleksie cyfrowym. KRRiT tłumaczyła to niepewną sytuacją finansową fundacji. Lux Veritatis odwołała się od tej decyzji; jej odwołanie KRRiT odrzuciła w styczniu. Fundacja złożyła skargę do sądu administracyjnego.

Ziobro przekonywał, że pluralizm mediów, jest sprawą nadrzędną dla jakości polskiej demokracji. Dlatego - jak ocenił - w sprawie TV Trwam nie można się poddać. _ - Poddanie się byłoby zgodą na ułomną demokrację, którą w Polsce chcą nam zafundować panowie z KRRiT _ - dodał.

Lider SP stwierdził też, że względy finansowe nie były żadnym kryterium przy podejmowaniu decyzji przez KRRiT o odmowie przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie. - _ Kondycja Fundacji Lux Veritatis - która dysponuje Telewizją Trwam - była i jest w wielu kategoriach setki razy lepsza, niż tych podmiotów, które zgodę na nadawanie na multipleksie otrzymały _ - podkreślił.

Ponadto Ziobro zaapelował do Polaków o okazanie jedności w czasie świąt majowych i wywieszenie polskich flag.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS jest lepsze, bo Ziobro nie ma charyzmy Ważny polityk PiS mówi Money.pl, dlaczego nie pójdzie za Ziobrą.
Nie ma sporu między PiS a Solidarną Polską? Ścieranie się poglądów między PiS, a SP tworzy złudzenie ostrego konfliktu pomiędzy tymi ugrupowaniami.
Ziobro narzeka. Na młodych i złe nagłośnienie Szef Solidarnej Polski prosi o publiczne zajęcie stanowiska wobec nieprzyznania Telewizji Trwam koncesji na cyfrową emisję naziemną.
Tagi: tv trwam, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz