Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koń dorożkarski zasłabł w Krakowie. Jest dochodzenie policji

0
Podziel się:

O zwierzęciu leżącym na jezdni i bijącym go batem woźnicy zawiadomili kierowcy.

Koń dorożkarski zasłabł w Krakowie. Jest dochodzenie policji
(vxla/CC/Flickr)

Krakowska policja wszczęła postępowanie dotyczące znęcania się nad koniem - poinformował rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka. O zwierzęciu leżącym na jezdni i bijącym go batem woźnicy zawiadomili kierowcy.

Dodał, że policja bada okoliczności sprawy; zarzutów nikomu nie postawiono. Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu. Wezwany lekarz weterynarii stwierdził, iż koń jest przemęczony, przegrzany i prawdopodobnie doznał udaru słonecznego. Koń został podłączony do kroplówki; strażacy przez pięć godzin polewali go wodą. Ok. godz. 24 wzmocnił się na tyle, że przy pomocy specjalnych pasów i dźwigu został postawiony na nogi i odwieziony do stajni właściciela.

Dorożkarz wyjaśnił policji, że koń pracował od godz. 12 do 17 na Rynku Głównym w Krakowie. Stan konia i przyczyny jego zasłabnięcia ma określić biegły.

Jak poinformowano PAP w krakowskim magistracie, na mocy umowy, podpisanej przez właścicieli dorożek z urzędem miasta, w przypadku gdy temperatura powietrza przekracza 28 stopni Celsjusza w cieniu, dorożki w godz. od 12. do 15 nie mogą stacjonować na Rynku Głównym, Małym Rynku i Placu Szczepańskim.

_ - Miasto udzieli także dorożkarzom pomocy w znalezieniu zacienionych miejsc, w których dorożki będą mogły stacjonować w godzinach zakazu postoju na Rynku i w razie wysokich temperatur o innych porach dnia _ - powiedział PAP Filip Szatanik z UMK.

Od weekendu są w Krakowie wysokie temperatury. Według ostrzeżeń Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Małopolskiego, także dziś i jutro maksymalna temperatura może wynosić od 28 do 31 stopni Celsjusza.
Sprawdź prognozę pogody na kolejne dni

Czytaj więcej w Money.pl
Japonia: Niedźwiedzie uciekły z wybiegu i zabiły dwie kobiety Niedźwiedzie, które sforsowały ogrodzenie wybiegu w parku w prefekturze Akita na północy wyspy Honsiu, zabiły dwie kobiety.
Ukarali Janosika z Krupówek. Za jagnięta Mężczyzna w stroju Janosika pozował ze zwierzętami na Krupówkach do zdjęć z turystami.
Za długi komornik zajmie nawet psa Wystawi na licytację sprezentowany rower, a nawet domowego psa lub kota. Jak można się przed tym bronić?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)