Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Komorowski o trotylu. Prezydent czeka na wynik badań

0
Podziel się:

- Mam nadzieję, że próbki pobrane z wraku Tupolewa rozwieją wątpliwości nawet najbardziej szalonych głów, które są skłonne do ulegania spiskowym teoriom - mówi prezydent Bronisław Komorowski.

Komorowski o trotylu. Prezydent czeka na wynik badań
(PAP/Jacek Turczyk)

- _ Osobiście mam nadzieję, że próbki pobrane z wraku Tupolewa rozwieją wątpliwości nawet najbardziej szalonych głów, które są skłonne do ulegania spiskowym teoriom _- mówi prezydent Bronisław Komorowski.

Prezydent zaznaczył, że wszystkie teorie o zamachu w Smoleńsku uważa za błędne i szkodliwe. Jego zdaniem, w rozwianiu wszelkich wątpliwości co do katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku, kluczową rolę powinna odegrać prokuratura. - _ To wymaga jednoznaczności w zachowaniach prokuratury. A tego, jak na razie, nie widać _ – dodał w rozmowie z Onetem.

- _ Myślę, że ogromna większość opinii publicznej została dodatkowo zdezinformowana, a nie poinformowana. Ja również. Oczekuję od prokuratury jednoznaczności w kwestii trotylu w Tupolewie, bo brak jednoznaczności uruchamia wszystkie demony złego myślenia i podejrzeń _- przekonuje dalej.

Zdaniem prezydenta tekst w _ Rzeczpospolitej _ był _ nieszczęsny _ i powinien być przestrogą oraz sygnałem ostrzegawczym dla polityków i dziennikarzy. - _ Pokazał on bowiem, jak wiele można zrobić złego jednym tekstem nieopartym o żadne poważniejsze przesłanki. Dodatkowy efekt w postaci fali języka nienawiści po tej publikacji też jest wart głębokiej refleksji o tym, jak łatwo jest eskalować złe emocje _ - tłumaczy Bronisław Komorowski w rozmowie z Onetem.

Prezydent podkreślił również, że m.in. pod wpływem sugestii nowego uczestnika Rady Bezpieczeństwa Narodowego, Zbigniewa Ziobry, na posiedzeniu w dniu 19 grudnia będą przedstawione ustalenia i wnioski i odpowiednich polskich służb oraz informacja Prokuratora Generalnego m.in. na temat wątku zamachu, trotylu itd. w ramach polskiego śledztwa prokuratorskiego. - _ Musimy starać się oddzielać nasze emocje od trzeźwej oceny faktów i dowodów _- argumentuje Komorowski.

Czytaj więcej w Money.pl
USA pomogą w śledztwie smoleńskim? Biały Dom odpowiedział, a nasi politycy już to komentują. - _ Ktoś dostał właśnie w pysk i to w sposób dosyć porządny _- uważa poseł Ruchu Palikota.
PiS nie wierzy prokuratorom. "Tam był trotyl" We wraku Tu 154M znaleziono ślady materiałów wybuchowych - twierdzi poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz.
Rosja zabrała głos w sprawie Smoleńska _ Publiczne oświadczenia strony polskiej wymagają reakcji ze strony Rosji. _
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)