Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Komorowski naradzi się co robić z Ukrainą

0
Podziel się:

Prezydent zarządził, że Rada Bezpieczeństwa Narodowego będzie rozmawiać o konsekwencjach kryzysu na Ukrainie dla bezpieczeństwa
Polski.

Komorowski naradzi się co robić z Ukrainą
(Patryk Ptak/REPORTER)

Prezydent Bronisław Komorowski zarządził, że Rada Bezpieczeństwa Narodowego na najbliższym posiedzeniu będzie rozmawiać o konsekwencjach kryzysu na Ukrainie dla bezpieczeństwa Polski - podał szef BBN Stanisław Koziej. Spotkanie odbędzie się w 26 lutego.

_ - Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego zaplanowane jest na przyszły tydzień. Planowaliśmy poświęcić je debacie z okazji 15-lecia naszego członkostwa w NATO, ale w tej sytuacji prezydent zarządził, że będzie dodatkowy punkt, poświęcony konsekwencjom kryzysu ukraińskiego dla polskiego bezpieczeństwa _ - powiedział szef BBN Stanisław Koziej w TVN 24.

Poinformował też, że poproszono szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza, który nadzoruje też służby specjalne, by przedstawił informację dla członków rady, a pozostałych ministrów - by również uwzględnili kontekst ukraiński w swoich referatach. _ Trudno sobie wyobrazić, aby Rada Bezpieczeństwa Narodowego obradowała i nie dokonała pewnej refleksji konsekwencji dla Polski _ - ocenił Koziej.

Już w środę późnym wieczorem Koziej napisał na Twitterze, że _ prezydent uzupełnił agendę najbliższego posiedzenia RBN o sprawy dotyczące konsekwencji kryzysu ukraińskiego dla bezpieczeństwa Polski _.

Jak dowiedziała się PAP nieoficjalnie w BBN, najbliższe posiedzenie Rady zaplanowano na najbliższą środę.

Będzie to już trzecie w ostatnim czasie spotkanie RBN dotyczące Ukrainy. Poprzednie odbyło się 22 stycznia i było poświęcone omówieniu strategicznych problemów polskich i europejskich relacji z Ukrainą. Polityczno-strategiczne wnioski z kryzysu ukraińskiego omawiano też na RBN 2 grudnia 2013 r.

RBN to konstytucyjny organ doradczy prezydenta. W jej skład wchodzą marszałkowie obu izb parlamentu, premier, wicepremier, ministrowie spraw zagranicznych, obrony, spraw wewnętrznych oraz administracji, a także szefowie partii reprezentowanych w parlamencie.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Rosji wzywa Kijów do obrony ludu Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że władze Ukrainy powinny skoncentrować się na obronie ludzi, aby - jak to ujął - _ o te władze nie wycierano sobie nóg jak o szmatę _.
"Sankcje wobec Kijowa są spóźnione" Niemiecki dziennik krytykuje Brukselę za zbyt długie zwlekanie z decyzją o nałożeniu sankcji na przedstawicieli władz Ukrainy i ostrzega przed dogadywaniem się z Rosją.
Polskie specsłużby pomogą na Ukrainie? Szefowie służb specjalnych przyjechali do Sejmu na spotkanie ze speckomisją. Mają przekazać posłom informację na temat sytuacji na Ukrainie.
"Będą unijne sankcje za rozlew krwi" Komisarz Janusz Lewandowski potwierdził, że Unia zamierza wprowadzić sankcje dla osób odpowiedzialnych za rozlew krwi na Ukrainie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)