Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski o PiS: Pycha kroczy przed upadkiem

0
Podziel się:

Prezydent odniósł się do afery samolotowej z udziałem trzech posłów, którzy zostali wyrzuceni z partii.

Komorowski o PiS: Pycha kroczy przed upadkiem
(Beata Zawrzel / Reporter)
bELasGrp

Dla mnie ta historia jest potwierdzeniem zasady, która dotyczy wszystkich środowisk politycznych - zawsze pycha kroczy przed upadkiem - powiedział prezydent Bronisław Komorowski pytany o sprawę trzech posłów wyrzuconych z PiS w związku z ich wyjazdem do Madrytu.

Prezydent podkreślił w rozmowie w TVP2, że część polityków ulega pokusie, aby siebie _ kosztem innych pokazywać, jako wzorzec moralności _. _ Bardzo łatwo się wytyka cudze błędy, bardzo łatwo się przekreśla innych _ - mówił Komorowski.

_ - Wtedy zawsze ten upadek jest bardziej spektakularny i bolesny, jeżeli upada taki pseudomoralny metr z Sevres, wzorzec do naśladowań _ - dodał.

bELasGrr

Zdaniem Komorowskiego, historia trzech posłów PiS _ jest potwierdzeniem zasady, która dotyczy wszystkich środowisk politycznych i wszystkich polityków, że zawsze pycha kroczy przed upadkiem _.

_ - Trzeba więc uważać, aby nie przesadzić w polityce z próbą lansowania samego siebie, jako niedościgniętego wzorca moralności politycznej, bo wtedy upadek jest o wiele bardziej przykry. I bardziej demoralizujący dla wszystkich _ - zaznaczył prezydent.

Zastrzegł jednak, że_ sytuacje, które poluźniają dyscyplinę podczas wyjazdów _zdarzają się nie tylko posłom i nie wolno wszystkiego generalizować. _ - Teraz te wszystkie sprawy odbywają się kosztem opinii bardzo dobrych posłów, którzy nie nadużywają zaufania, nie tworzą dziwnych sytuacji. Tutaj nie wolno uogólniać i generalizować. A jak coś jest nie tak, to nazywać rzeczy po imieniu - _ podkreślił.

_ - Chciałbym przestrzec przed wrzucaniem wszystkich do jednego worka - _ dodał. I przypomniał, że _ wyborcy dobrze pamiętają, kto jak się zachował _.

bELasGrx

Komitet Polityczny PiS zdecydował o usunięciu z partii Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego i Adama Rogackiego. SLD złożyło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez tych posłów.

Decyzje te mają związek ze służbową podróżą Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego do Madrytu na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy - rozpoczętą 30 października. Media donosiły w ostatnich dniach, że w wyjeździe posłom towarzyszyły żony i że z ich udziałem doszło do incydentu na pokładzie samolotu, którym posłowie wracali z Hiszpanii. Media informowały ponadto, że posłowie wzięli na tę podróż kilkanaście tysięcy złotych zaliczki, zgłaszając wyjazd samochodem; w rzeczywistości polecieli tanimi liniami lotniczymi.

Na środę marszałek Sejmu Radosław Sikorski zwołał posiedzenie Konwentu Seniorów w sprawie audytu podróży zagranicznych posłów i zmiany systemu ich rozliczania.

Czytaj więcej w Money.pl
Zapadł wyrok w sprawie czołowych polityków PiS. Afera "madrycka" pogrąży partię? W celu wyłudzania pieniędzy, posłowie tworzą ponadpartyjne spółdzielnie - ujawnia jeden z parlamentarzystów.
"Jesteśmy coraz bliżej prawdy o Smoleńsku" Prezes PiS poprowadził przed Pałac Prezydencki marsz upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej i rocznicę odzyskania niepodległości.
bELasGrS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)