Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Komorowski nie zostawi tego przywileju Dudzie. Wyznaczy datę wyborów

0
Podziel się:

Prezydent zapowiedział też, że chciałby, by jego następca doprowadził do symbolicznego spotkania w związku ze szczytem NATO.

Komorowski nie zostawi tego przywileju Dudzie. Wyznaczy datę wyborów
(Wrocław Global Forum)

Podczas przyszłorocznego szczytu NATO w Warszawie miało dojść do spotkania kierownictwa sojuszu w tej samej sali Pałacu Prezydenckiego, w której w 1955 roku podpisany został Układ Warszawski. Podczas Wrocław Global Forum prezydent zaapelował do swojego następcy, by nie rezygnował z tego pomysłu. Dodał też, że zamierza skorzystać ze swoich konstytucyjnych uprawnień i przed złożeniem funkcji prezydenta wyznaczyć termin tegorocznych wyborów parlamentarnych.

[Aktualizacja 10:52]

- Byłby to ważny gest solidarności ponad podziałami - mówił Bronisław Komorowski w odniesieniu do zaplanowanego w Pałacu Prezydenckim spotkania. Całe jego wystąpienie, otwierające tegoroczną edycję WGF skupione było właśnie na haśle "solidarność".

- Odwołujemy się do solidarności, kiedy potrzeba jest rozwiązywania kryzysów. Zwłaszcza takich, z którymi mamy do czynienia dziś. Bez solidarności wobec wschodnich i południowych sąsiadów nie przezwyciężymy zagrożenia - mówił Komorowski, apelując o wsparcie dla Ukrainy, zagrożonej agresywną postawą Rosji i krajów południa, zmagających się z rosnącym problemem uchodźców.

- Straciliśmy sporo czasu, kiedy entuzjazm na rzecz integracji świata zachodniego został zastąpiony tylko poczuciem szansy na zrobienie biznesu. Kwestionowana jest nawet gotowość na partycypowanie przez kilka krajów w obronie Europy, jeśli będzie taka potrzeba - stwierdził prezydent. - To sygnał, że trzeba pracować nad budowaniem solidarności, bo inaczej fundament wolności może okazać się za słaby w chwili kryzysu. A tych nie brakuje.

Dla Polski - jak powiedział Bronisław Komorowski - szczególnie ważna jest solidarność w ramach NATO. To właśnie w tym kontekście padła prośba do Andrzeja Dudy, by zaproponowane przez Bronisława Komorowskiego symboliczne spotkanie podczas przyszłorocznego szczytu NATO doszło do skutku.

Bronisław Komorowski zapowiedział też, że skorzysta ze swoich konstytucyjnych uprawnień i przed złożeniem funkcji prezydenta wyznaczy datę tegorocznych wyborów parlamentarnych. Dodał, że do czasu, gdy 6 sierpnia Andrzej Duda przejmie obowiązki prezydenta, będzie się starał stabilizować napiętą sytuację związaną z aferą podsłuchową w rządzie.

Tegoroczne Wrocław Global Forum, organizowane od 11 do 13 czerwca, obejmuje tematyką najważniejsze problemy, przed którymi stoi dziś Europa, zarówno w nawiązaniu do kryzysu w strefie euro i konfliktu na Ukrainie, polaryzacji politycznej w Europie i zwiększającego się wpływu gospodarek azjatyckich. Więcej informacji w serwisie specjalnym Wrocław Global Forum w Money.pl.

Czytaj więcej w Money.pl
Mateusz Szczurek ujawnia Money.pl, czy zmiany w rządzie obejmą resort finansów Minister finansów mówi też, co dalej z nową ordynacją podatkową i przedwyborczymi decyzjami obciążającymi budżet.
Kiedy euro w Polsce? Minister się nie spieszy - Strefa euro to dziś zupełnie coś innego, niż jeszcze kilka lat temu. To nie może być decyzja polityczna - zapowiada Mateusz Szczurek.
Rusza Wrocław Global Forum 2015 Tegoroczna edycja obejmie swoją tematyką najbardziej palące problemy, przed którymi stoi dziś Europa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)