Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Komornik wyniósł meble od Berlusconiego

0
Podziel się:

Komornik wyniósł meble z eleganckiej siedziby partii Forza Italia w centrum Rzymu. Ugrupowanie pogrążone jest w wielomilionowych długach.

Komornik wyniósł meble od Berlusconiego
(www.la-moncloa.es/public domain)

Komornik wyniósł meble z eleganckiej siedziby partii Silvio Berlusconiego, Forza Italia, w kamienicy na placu w centrum Rzymu. Ugrupowanie byłego premiera, jednego z najbogatszych Włochów, pogrążone jest w wielomilionowych długach.

Ze starej, pięknie odnowionej kamienicy na placu San Lorenzo in Lucina, gdzie Forza Italia wynajęła piętro z pokojami udekorowanymi niemal jak pałacowe komnaty, wyniesiono na wniosek sądu meble o łącznej wartości 8 tysięcy euro z powodu niezapłaconych rachunków - podały włoskie media.

Jak zauważono, choć kwota ta jest niemal symboliczna i stanowi zaledwie ułamek długów partii, to samo wydarzenie jest wyjątkowe i jest zapowiedzią dalszych kłopotów.

Ogromne trudności partia ma z wyegzekwowaniem składek od swych działaczy; zarówno tych na lokalnym szczeblu, jak i parlamentarzystów. Do niedawna, przypomina się, byli oni obdarowywani przez Berlusconiego drogimi prezentami; od telewizorów najnowszej generacji po biżuterię ze złota. Teraz zaś wszyscy zalegający z opłatami członkowskimi zostali wezwani do natychmiastowego uregulowania zobowiązań.

Problemy Forza Italia zaczęły się ponad rok temu, gdy jej założyciel przestał finansować partię z własnych pieniędzy i dokładać do jej kasy, ilekroć była taka potrzeba. Sytuację pogorszyła zmiana ustawy o finansowaniu partii politycznych i jego drastyczna redukcja. W październiku 2014 roku zadłużenie osiągnęło poziom 88 milionów euro. W rezultacie zwolniono ponad 40 pracowników z rzymskiej, krajowej centrali ugrupowania, która obecnie traci podstawowe sprzęty. "Krzesła nam zostały" - zapewniła jedna z przedstawicielek partii w rozmowie z dziennikarzami.

Biografia Berlusconiego już niebawem

Jesienią nakładem włoskiego wydawnictwa RIZZOLI oraz amerykańskiego Hachette Books ukaże się biografia premiera Silvio Berlusconiego. Autorem książki jest uznany i wielokrotnie nagradzany dziennikarz Alan Friedman. Prawa do publikacji sprzedano do wielu państw.

Alan Friedman, który przed laty współpracował z Financial Times, napisał długo oczekiwaną biografię byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego. Dziennikarz tworzył ją przy ścisłej z nim współpracy. "Berlusconi: moja droga" przedstawia nieubarwioną historię o zadziwiającym życiu właściciela miliardowego imperium medialnego.

Alan Friedman przedstawia kulisy dojścia do władzy przez Silvio Berlusconiego, zadziwiające koleje losu Silvio od piosenkarza na statkach rejsowych do potentata nieruchomości, od założyciela pierwszej komercyjnej sieci telewizyjnej w historii Włoch do przekształcenia AC Milan w klub piłkarski światowej klasy, aż po najdłużej urzędującego premiera Włoch w historii. Książka "Berlusconi: moja droga" drobiazgowo portretuje losy jednej z najbardziej prowokujących osobistości na świecie dzięki informacjom zaczerpniętym z ponad 100 godzin wywiadów oraz ciekawostek pochodzących od wielu obecnych i byłych szefów państw.

Berlusconi wydał nagrane wcześniej oświadczenie, w którym stwierdził: Wielokrotnie dziennikarze zwracali się z prośbą, bym opowiedział im historię swojego życia. Zawsze odmawiałem. Zgodziłem się na współpracę z Alanem Friedmanem, bo mu zaufałem. Jak kiedyś Steve Jobs, który powiedział swojemu biografowi: Opowiem ci swoją historię, a ty napiszesz, co zechcesz.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)