Notowania

komornik
25.02.2015 12:44

Komornik od traktora może dostać karę. Jest postępowanie dyscyplinarne

Jarosławowi Kluczkowskiemu grozi nawet usunięcie z zawodu. To on zajął i szybko sprzedał słynny traktor.

Podziel się
Dodaj komentarz

Krajowa Rada Komornicza wszczyna postępowanie dyscyplinarne wobec Jarosława Kluczkowskiego. To w ostatnim czasie najsłynniejszy komornik w Polsce. Właśnie jego kancelaria zajmowała i szybko sprzedawała sprzęty sąsiadów dłużników, w tym m.in. słynny traktor.

Po analizie dokumentacji Krajowa Rada Komornicza doszła do wniosku, że naruszył on powagę i godność zawodu nie nadzorując asesora, który bezprawnie zabrał i sprzedał ciągnik rolnika spod Mławy, który nie miał długów.

Taka sytuacja jest niedopuszczalna - mówi rzeczniczka Krajowej Rady Komorniczej Monika Janus. "Nie monitorował przebiegu postępowania do czego był zobowiązany na podstawie przepisów etyki zawodowej komornika. A przepisy te stanowią, że komornik ma obowiązek kontrolować przebieg i wyniki czynności spraw swojej kancelarii" - powiedziała w rozmowie z IAR Monika Janus.

Ponadto Krajowa Rada Komornicza zleciła szczegółową wizytację spraw tej kancelarii, gdzie dokonano sprzedaży ruchomości w okresie od stycznia 2013 roku do grudnia 2014 - dodaje Monika Janus. Nie wiadomo ile potrwa wizytacja, bo kancelaria prowadziła bardzo wiele spraw egzekucyjnych.Najsurowsza kara grożąca komornikowi to usunięcie z zawodu.

Stanowisko w bulwersującej sprawie w styczniu zajął też minister sprawiedliwości. Cezary Grabarczyk wystosował wniosek do Komisji Dyscyplinarnej przy Krajowej Radzie Komorniczej z żądaniem skreślenia asesora komorniczego z wykazu asesorów.
Asesor został zawieszony w czynnościach.

Czytaj więcej w Money.pl
Sędzia wydał zły wyrok? No to zapłaci. Nowe prawo Połowę rocznych zarobków może kosztować włoskiego sędziego jawny błąd w sztuce.
Dłużnik ukrywa majątek? Jest na to sposób Nakaz zapłaty ma znaczenie, gdy istnieje obawa, że dłużnik będzie dążył do ukrycia majątku, w czasie gdy postępowanie sądowe uniemożliwi skuteczną egzekucję.
Komornik bezprawnie zajął, minister go zawiesił O sprawie zajęcia traktora należącego do rolnika spod Mławy, który nie był niczyim dłużnikiem, w ostatnim czasie informowały media.
Gigantyczna kara dla producentów kopert Zdaniem KE ukarane przedsiębiorstwa sztucznie podnosiły ceny swych produktów w latach 2003 -2008.
Tagi: komornik, wiadomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz