Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komisja: Odwołać Klicha. Klich: Źle pracują

0
Podziel się:

Komisja Badania Wypadków Lotniczych wzywa rząd do usunięcia z funkcji jej przewodniczącego.

Komisja: Odwołać Klicha. Klich: Źle pracują
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

Przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Edmund Klich zarzuca swoim współpracownikom złą organizację pracy i brak dyscypliny.

To jego odpowiedź na pismo o usunięcie go z funkcji, podpisane przez 13 z 15 członków komisji. Stosowne pismo trafiło już do Ministerstwa Infrastruktury.

Edmund Klich powiedział IAR, że jednym z punktów spornym pomiędzy nim a pozostałymi członkami komisji jest zakres wypadków, którymi powinna zajmować się Komisja. Zdaniem Klicha członkom komisji nie podoba się też wprowadzona przez niego dyscyplina pracy.

Z wnioskiem o usunięcie przewodniczącego miał wystąpić były przewodniczący Komisji Stanisław Żurkowski. Twierdzi on, że bierna postawa Klicha spowodowała, iż MAK nie uwzględnił wielu wniosków strony polskiej. Zdaniem byłego przewodniczącego, Edmund Klich nie potrafił _ skutecznie uczestniczyć w badaniach prowadzonych przez MAK _.

Miało to zaowocować tym, że w końcowym raporcie rosyjskiej komisji pojawiło się _ wiele niedociągnięć _. Członek PKBWL zarzuca Klichowi także _ nieudolną politykę informacyjną _. Przewodniczący miał między innymi złamać zapisy Konwencji Chicagowskiej ujawniając mediom informacje z prowadzonego śledztwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t85449.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;planuje;zdymisjonowac;klicha,69,0,758341.html) Premier planuje zdymisjonować Klicha? Donald Tusk zapowiedział, że raport komisji Jerzego Millera może pociągnąć za sobą zmiany w rządzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t124417.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/niesiolowski;pis;wykorzystuje;katastrofe;do;walki,26,0,754970.html) Niesiołowski: PiS wykorzystuje katastrofę do walki Oskarżać Klicha to tak, jakby oskarżyć Grabarczyka za wypadek na drodze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t95672.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/12;przyczyn;katastrofy;smolenskiej,193,0,733377.html) 12 przyczyn katastrofy smoleńskiej Płk Edmund Klich stwierdził, że prezydencki samolot nie powinien w ogóle startować.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)