Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komendy do remontów. Minister ujawnia szczegóły

0
Podziel się:

Określenie standardu funkcjonowania komend policji, reforma straży granicznej i nowa ustawa o cudzoziemcach - to część planów MSW na najbliższe miesiące.

Komendy do remontów. Minister ujawnia szczegóły
(STANISLAW KOWALCZUK/</br>East News)

Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki zapowiedział, że standaryzacja działania komend ma na celu zapewnienie obywatelom komfortu w kontakcie z policją.
- _ Ministerstwo chce jasno określić standard pracy policjantów i pracowników cywilnych _- zapowiedział Cichocki.

- _ Projektem standaryzacji chcemy w najbliższych trzech latach objąć około 200, 300 obiektów, które wymagają gruntownych remontów, albo zbudowania na nowo _ - mówi minister.

W przyszłym roku z budżetu państwa zostanie przeznaczone na ten cel 250 milionów złotych, pozostałe pieniądze mają pochodzić z innych funduszy. - _ Na jeden etat komenda policji dostanie z MSW około 500 - 700 złotych _- zapowiedział Cichocki. Te fundusze mają być zwiększane w kolejnych latach.

Donald Tusk zapowiedział w _ drugim expose _ przeznaczenie miliarda złotych na budowę i remonty komend policji w całym kraju, a także standaryzację ich wyposażenia
MSW planuje też reformę straży granicznej, przyjęcie nowej ustawy o cudzoziemcach_ . - W przyszłym roku będzie uruchomione w policji Centrum Poszukiwań, powstanie baza osób zaginionych _ - dodał Jacek Cichocki.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)