Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolizja pociągów w Mannheim. Wielu rannych

0
Podziel się:

Jak poinformował rzecznik miejscowej straży pożarnej, 45 osób zostało rannych.

Kolizja pociągów w Mannheim. Wielu rannych
(PAP/EPA)
bEKLToth

Do zderzenia dwóch pociągów - towarowego i pasażerskiego - doszło wczoraj późnym wieczorem na dworcu głównym w Mannheim, na zachodzie Niemiec. Jak poinformował rzecznik miejscowej straży pożarnej, 45 osób zostało rannych.

Po kolizji ze składem towarowym przewróciły się dwa wagony pociągu Eurocity, w których podróżowało około 110 osób. Wykoleiły się także lokomotywa i dwa pierwsze wagony pociągu towarowego, który jechał z Duisburga do miasta Sopron na Węgrzech.

Eurocity jechał z Grazu w Austrii do niemieckiego Saarbruecken.

bEKLTotj

Ze wstępnych ustaleń wynika, że rannych zostało 45 osób, w tym pięć ciężko. Zdaniem rzecznika straży pożarnej, udało się uniknąć większej liczby poszkodowanych, a także ofiar śmiertelnych, ponieważ oba pociągi jechały dość wolno.

Po wypadku, którego przyczyna nie jest jeszcze znana, dworzec w Mannheim został zamknięty dla podróżnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Bezrobocie w Niemczech. Są najnowsze dane Bez pracy za naszą zachodnia granicą pozostaje blisko 2,9 mln osób.
To dopiero początek serii sankcji na Rosję. Putin się nie ugnie? Berlin i Bruksela namawiają kraje nienależące do Unii, by przyłączyły się do gospodarczej wojny z Moskwą.
Obrzucili koktajlami mołotowa synagogę Rzecznik lokalnej policji Alexander Kresta poinformował, że zatrzymano 18-letniego mężczyznę, którego tożsamość nie jest na razie znana.
bEKLTotK
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)