Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejny turysta w Koreańskim więzieniu. Za Biblię

0
Podziel się

W Korei Północnej do więzienia trafił kolejny amerykański turysta.

Kolejny turysta w Koreańskim więzieniu. Za Biblię
(STEVENS FREDERIC/SIPA/East News)
bEqZDnJx

Dla wielu zagranicznych turystów, szczególnie z USA, wizyta w Korei Północnej to spełnienie marzeń o podróży do najbardziej izolowanego państwa na Ziemi. Dreszczyk emocji towarzyszący takiej podróży łatwo może jednak zamienić się w strach przed pozostaniem w tym kraju na o wiele dłużej niż parę dni.

W północnokoreańskich więzieniach przebywa już 3 obywateli USA. Jak informuje japońska agencja Kyodo - powołując się na źródła dyplomatyczne, ostatni z nich został zatrzymany tuż przed opuszczeniem Pjongjangu, gdyż w swoim pokoju hotelowym zostawił ... Biblię.

Dwa miesiące temu do aresztu trafił Amerykanin, który podczas podróży po Korei Północnej podarł północnokoreańską wizę w swoim paszporcie. Od 2012 roku więziony jest także Kenneth Bae, Amerykanin koreańskiego pochodzenia, którego władze w Pjongjangu skazały na 15 lat obozu pracy. Bae, który był przewodnikiem wycieczek, miał też propagować chrześcijaństwo.

bEqZDnJz

Amerykański departament stanu ostrzega przed wyjazdami do Korei Północnej. W latach ubiegłych po więzionych Amerykanów do Pjongjangu musieli przyjeżdżać byli prezydenci USA - Bill Clinton i Jimmy Carter.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea Północna zatrzymała turystę z USA Władze prowadzą śledztwo w sprawie Amerykanina, który przyjechał do Korei Północnej i dopuścił się _ bezprawnych działań _.
Będą szpiegować ten reżim. Sprawdź, kto Ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych, Japonii i Korei Południowej porozumieli się dziś w sprawie konieczności wymiany informacji wywiadowczych na temat działań Korei Północnej.
Dom się zawalił. Projektanci rozstrzelani Bezpośrednie przyczyny katastrofy nie są znane, lecz istnieją podstawy, by sądzić, że wina spoczywa na robotnikach i kierownikach robót, którzy kradli z budowy gmachu stal i cement, by je sprzedać na czarnym rynku.
bEqZDnKa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)