Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
05.12.2014 05:36

Kolejny dzień procesu dziennikarzy zatrzymanych w PKW

Warszawski sąd rejonowy zbierze się dziś w sprawie zatrzymanych dziennikarzy . Chodzi o fotoreportera PAP Tomasza Gzela oraz reportera TV Republika Jana Pawlickiego, których policja aresztowała w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej w nocy z 20 na 21 listopada.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Marcin Obara)

Dziennikarzy zatrzymano podczas wyprowadzania z siedziby komisji osób, które okupowały pomieszczenia, żądając unieważnienia wyborów. Dziennikarze usłyszeli zarzuty takie jak pozostali okupujący siedzibę PKW: naruszenia miru domowego i nieusłuchania polecenia opuszczenia lokalu. Przedstawiciele prasy byli obecni w siedzibie komisji w związku z protestem dotyczącym nieprawidłowości w procesie liczenia głosów.

Dziennikarze podkreślają, że w PKW wykonywali swoje obowiązki . I mimo że proces odbywa się w trybie przyspieszonym, to sąd obradować będzie już trzeci raz i po raz trzeci trwać będą przesłuchania świadków. Oprócz dziennikarzy i obecnych wówczas w PKW policjantów - zeznawać będzie m.in. szef kancelarii prezydenta Jacek Michałowski. To dlatego, że Państwowa Komisja urzęduje w budynkach kancelarii głowy państwa. W charakterze świadków w sądzie zjawią się również były szef PKW Stefan Jaworski i sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wybory samorządowe 2014, pkw, sąd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz