Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejne związki zapowiadają udział we wrześniowych protestach

0
Podziel się

Protest zaplanowany jest w terminie 11-14 września (od środy do soboty). Organizują go: Forum Związków Zawodowych, NSZZ Solidarność i OPZZ. Do akcji dołączyli m.in. Solidarni 2010.

Kolejne związki zapowiadają udział we wrześniowych protestach
(Adam Grabowski/REPORTER)
bEseKKOd

Do akcji dołączyły m.in.: NSZZ Pracowników Wojska, Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy i Polski Związek Działkowców.

Jak poinformował rzecznik prasowy OPZZ Grzegorz Ilka, dzisiaj miało miejsce spotkanie kierownictw związków zawodowych i organizacji społecznych, które planują udział w Ogólnopolskich Dniach Protestu organizowanych we wrześniu w Warszawie.

Protest zaplanowany jest w terminie 11-14 września (od środy do soboty). Organizują go: Forum Związków Zawodowych, NSZZ _ Solidarność _ i OPZZ. Do akcji dołączyli m.in. Solidarni 2010.

bEseKKOf

Udział w akcji zadeklarowali w piątek przedstawiciele NSZZ Pracowników Wojska, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego _ Inicjatywa Pracownicza _, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, Polskiego Związku Działkowców, Związku Leśników Polskich w RP, Związku Zawodowego Pracowników Rolnictwa RP, Związku Zawodowego Rolnictwa _ Samoobrona _.

Akcja rozpocznie się w środę pikietami zorganizowanymi przed budynkami sześciu ministerstw, a zakończy w sobotę ogólnopolską manifestacją pod hasłem _ Dość lekceważenia społeczeństwa _, która przejdzie ulicami Warszawy na plac Zamkowy, wyruszając jednocześnie z trzech miejsc - z błoni przy Stadionie Narodowym, placu Defilad oraz sprzed Sejmu. Przez cały czas trwania akcji przed Sejmem stać będzie miasteczko namiotowe, w którym zaplanowano m.in. panele dyskusyjne i debaty z udziałem organizacji zaangażowanych w protest.

Związkowcy domagają się rzeczywistego, a nie pozorowanego dialogu społecznego, wycofania zmian w Kodeksie pracy, wydłużających okres rozliczeniowy czasu pracy, przyjęcia ustawy wymuszającej szybszy wzrost płacy minimalnej. Chcą odwołania ministra pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza i pozbawienia go funkcji przewodniczącego Komisji Trójstronnej.

Chcą też, by rząd wycofał się z obowiązującego już podwyższenia do 67 lat wieku emerytalnego, większych wydatków na pomoc bezrobotnym, ograniczenia stosowania śmieciowych umów o pracę i podniesienia niezmienianych od dawna progów dochodowych upoważniających najuboższych do świadczeń rodzinnych i socjalnych.

bEseKKOl

Strona związkowa 26 czerwca zawiesiła prace w Komisji Trójstronnej. W lipcu trzy centrale powołały Międzyzwiązkowy Krajowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy.

Czytaj więcej w Money.pl
Związki mundurowych wesprą dni protestu Od 11 do 14 września w Warszawie protestować będą związkowcy niezadowoleni z polityki rządu.
"Politycy obawiają się referendów". Zmiany? - _ My jesteśmy im potrzebni raz na cztery lata, jako bydło wyborcze, a przez cztery lata mamy siedzieć cicho _- przekonuje Piotr Duda.
To będzie największy protest od 1989 roku Przez Warszawę na Rondo de Gaulle'a przejdą trzy manifestacje.
bEseKKOG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)