Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kolejna rozprawa w sprawie Rubygate

0
Podziel się:

Na sali sądowej w Mediolanie nie będzie jednak ani Berlusconiego, ani młodej Marokanki Ruby, głównej bohaterki skandalu bunga-bunga. Obrońcy premiera będą wnioskować o przeniesienie procesu.

Kolejna rozprawa w sprawie Rubygate
(PAP/EPA)

W Mediolanie zostanie dziś wznowiony proces, w którym premier Silvio Berlusconi oskarżony jest o nadużycie władzy i korzystanie z prostytucji nieletnich.

Aktualizacja 11:18* *

Na rozprawie, poświęconej kwestiom formalnym, nie będzie jednak ani szefa włoskiego rządu, ani młodej Marokanki Ruby, głównej bohaterki skandalu bunga-bunga. Rozprawa odbywa się w największej sali mediolańskiego sądu, przy drzwiach zamkniętych dla dziennikarzy i kamer telewizyjnych.

Adwokaci premiera przedstawią sądowi swoje zastrzeżenia do sprawy. Ich zdaniem powinna się ona toczyć przed trybunałem dla ministrów: rzekome nadużycie władzy dotyczy interwencji Berlusconiego w charakterze szefa rządu, stąd równoległe starania obrońców premiera w Sądzie Najwyższym o przeniesienie procesu.

Sprawą rzekomego korzystania z prostytucji nieletnich - Ruby w momencie wydarzeń, o których mowa miała 17 lat - powinien zająć się sąd w Monzy, miały one bowiem miejsce w rezydencji premiera w Arcore, na terenie tamtejszej prowincji.

Jedyną konkretną decyzją sądu powinno być dziś wyznaczenie daty następnej rozprawy, nie wiadomo jedynie, czy jeszcze przed wakacjami, czy już po nich. Według aktu oskarżenia Berlusconi korzystał z nieletnich prostytutek podczas organizowanych w swej rezydencji wyuzdanych przyjęć. Premier zapewnia, że były to wieczory eleganckie, na wysokim poziomie.

Tymczasem dziś we włoskiej prasie pojawiła się informacja, że Berlusconi został też objęty śledztwem prokuratury w Rzymie w sprawie serii wywiadów, jakich szef rządu udzielił włoskim stacjom telewizyjnym tuż przed pierwszą turą wyborów samorządowych. Prasa włoska podkreśla, że Berlusconiego objęto dochodzeniem nie jako premiera, ale jako przywódcę partii Lud Wolności.

Postępowanie zostało wszczęte na wniosek polityków ugrupowania Radykałowie, którzy złożyli w prokuraturze doniesienie o popełnieniu przestępstwa, za jakie uważają emisję serii wywiadów 20 maja w głównych wydaniach dzienników telewizji publicznej RAI i stacjach koncernu Mediaset, należącego do premiera.

Wcześniej urząd nadzoru nad mediami wymierzył pięciu redakcjom, za naruszenie zasad kampanii wyborczej w telewizji, rekordowo wysokie kary od 100 tys. do 258 tys. euro.

Nadane w pięciu wieczornych dziennikach w ciągu dwóch godzin wywiady z premierem wywołały protesty centrolewicowej opozycji, która uznała je za spoty wyborcze Ludu Wolności czy wręcz _ medialny zamach stanu _. Prokuratura wyjaśniła, że wszczęcie śledztwa w sprawie nadużycia władzy było jej obowiązkiem w związku ze złożeniem doniesienia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t113221.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconizm;nie;zmierza;ku;koncowi,171,0,813995.html) "Berlusconizm nie zmierza ku końcowi" Premier Włoch w obliczu kilku procesów sądowych nie traci pewności siebie. Mówi, że wprowadził nową moralność do polityki.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/145/136849_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-na-serio/proces-bunga-bunga-czyli-gwiazdy-i-prostytutki-w-sadzie,0,806771.html) Proces bunga bunga, czyli gwiazdy i prostytutki w sądzie Premiera Włoch nie będzie. Oświadczył, że przed wymiarem sprawiedliwości stawiać się może tylko w poniedziałki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t83820.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;nie;boi;sie;procesu;za;bunga;bunga,168,0,772776.html) Berlusconi nie boi się procesu za bunga bunga Premier Włoch Silvio Berlusconi zapewnił, że jest też spokojny o losy koalicji rządowej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)