Notowania

Przejdź na
kaczorowski
19.10.2012 20:02

Kolejna ekshumacje. W tym prezydenta

Śledczy wciąż mają wątpliwości, czy nie doszło do kolejnych pomyłek i zamiany ciał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Na poniedziałek zaplanowano ekshumacje kolejnych dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej - poinformowało RMF FM. Jednym z ekshumowanych mężczyzn ma być ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Śledczy mają wątpliwości, czy nie doszło do pomyłki i zamiany ciał.

Prokuratura zarządziła ekshumację Ryszarda Kaczorowskiego, ponieważ śledczy po analizie dokumentacji medycznej doszli do wniosku, że w jego przypadku mogło dojść do pomyłki i zamiany ciał.Prezydent jest pochowany w Panteonie Wielkich Polaków warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej.

Jego ciało ma zostać stamtąd przewiezione na szczegółowe badania najpierw do Krakowa, a potem do Wrocławia, gdzie specjaliści przeprowadzą sekcję zwłok.

Śledczy zapowiadali, że do końca roku planują ekshumacje ciał dwóch par ofiar katastrofy smoleńskiej. Według naszych informacji, kolejne dwie osoby, wśród których jest jeden wojskowy, mają zostać ekshumowane za kilkanaście dni.

Ryszard Kaczorowski będzie już szóstą ekshumowaną ofiarą katastrofy smoleńskiej. Pierwszą był Zbigniew Wassermann, którego ciało badano w sierpniu 2011 roku. W marcu 2012 ekshumowano Przemysława Gosiewskiego i Janusza Kurtykę. We wrześniu z grobów wydobyto szczątki legendarnej działaczki _ Solidarności _ Anny Walentynowicz i Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezes PiS w prokuraturze. Chodzi o Smoleńsk Naczelna Prokuratura Wojskowa podjęła taką decyzję, by uniknąć zarzutów o brak obiektywizmu.
Ciało Walentynowicz podmienione. Są wyniki badań Tak wynika z badań genetycznych przeprowadzonych na zlecenie Naczelnej Prokuratury Wojskowej.
Syn Walentynowicz: To nie moja mama Biegli z wrocławskiego Zakładu Medycyny Sądowej badają ekshumowane ciało. Sprawdzają czy to Anna Walentynowicz.
Tagi: kaczorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz