Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejki do onkologa. Nadal trzeba czekać za długo

0
Podziel się:

Chorzy na raka nadal musza czekać w kolejkach. Na rozpoczęcie leczenia czekają od 4 do nawet 8 miesięcy.

Kolejki do onkologa. Nadal trzeba czekać za długo
(thelinke/iStockphoto)
bEKAJZhN

W marcu minister zdrowia zapowiadał zniesienie limitów i skrócenie kolejek dla pacjentów onkologicznych.
Na razie nie widać poprawy - wynika z opublikowanego właśnie raportu Fundacji Watch Health Care monitorującej dostępność usług medycznych.

Z tych przykładów, które wzięliśmy pod uwagę, najgorzej mają chorzy na białaczkę szpikową, którzy muszą czekać około 8 miesięcy. Nie lepiej mają cierpiący na raka płuc, czy piersi” - mówi prezes fundacji Watch Health Care, doktor Krzysztof Łanda.

Dla chorego na raka taki czas oczekiwania na leczenie jest nie do przyjęcia - komentuje prezes fundacji Watch Health Care, doktor Krzysztof Łanda.

bEKAJZhP

Przedstawiciele fundacji w swoim badaniu brali pod uwagę czas od momentu pojawienia się pierwszych niepokojących objawów u pacjenta, aż do zastosowania terapii. W 2010 roku na raka chorowało ponad 140 tysięcy Polaków.

Czytaj więcej w Money.pl
Pakiet kolejkowy przyjęty. Co da pacjentom? Zniesienie limitów dla chorych na raka oraz skrócenie kolejek do specjalistów. To główne założenia projektów ustaw, które przyjął rząd. Kiedy wejdą w życie?
Koniec kolejek do lekarzy. Kiedy projekt? Rząd cały czas ma jeszcze uwagi co do kształtu noweli. Wiceminister zdrowia zdradza, kiedy dokument będzie gotowy.
310 mln zł na leczenie chorób cywilizacyjnych Dofinansowanie otrzymało 16 projektów badawczo-rozwojowych.
bEKAJZiq
KOMENTARZE
(0)