Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejarze chcą kar dla kierowców. Prawo jazdy będzie można stracić za łamanie przepisów na przejazdach

0
Podziel się:

Prawo jazdy za recydywę na przejazdach kolejowych. Kolejarze chcą, by kierowcy, którzy nagminnie łamią przepisy na przejazdach, tracili swój dokument.

Kolejarze chcą kar dla kierowców. Prawo jazdy będzie można stracić za łamanie przepisów na przejazdach
(Crusier/Wikimedia CC BY-SA 3.0)

Projekt nowelizacji przepisów trafił do ministerstwa infrastruktury. Jak mówi rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec, nowe prawo dotyczyłoby tych, którzy notorycznie narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Chodzi o tych, którzy wielokrotnie ignorują nakaz zatrzymania się przed przejazdem oraz tych, którzy wjeżdżają na tory, mimo włączonej sygnalizacji, która tego zabrania.

Kolejarze twierdzą, że zdecydowaną większość wypadków na przejazdach kolejowych powodują kierowcy samochodów. Zdaniem Mirosława Siemieńca, zagrożenie, jakie powodują niektórzy z nich, można porównać do niebezpiecznej i bardzo szybkiej jazdy na terenie zabudowanym.

Do uchwalenia proponowanych przez kolejarzy przepisów jeszcze długa droga. Po konsultacjach w ministerstwie infrastruktury projekt trafi do innych resortów. Dopiero potem trafi pod obrady rządu, a potem do parlamentu.

wiadomości
prawo
wiadmości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)