Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kohl chciał pozbyć się połowy Turków

0
Podziel się:

Szef niemieckiego rządu tłumaczył, że imigrantów z Turcji jest zbyt wielu i nie chcą się integrować w odróżnienia od przybyszów z Portugalii czy Włoch.

Kohl chciał pozbyć się połowy Turków
(face to face/REPORTER)

Kanclerz Niemiec Helmut Kohl, krótko po objęciu władzy w 1982 roku, chciał usunąć z kraju połowę żyjących tam Turków. Świadczą o tym odtajnione właśnie dokumenty do których dotarli dziennikarze niemieckiego tygodnika _ Der Spiegel _.

Chodzi o protokoły ze spotkania z Margaret Thatcher, które miało miejsce w Bonn w październiku 1982 roku. Kohl mówił wówczas, że w ciągu 4 lat należy zmniejszyć liczbę żyjąc w Niemczech Turków o połowę.

Szef niemieckiego rządu tłumaczył, że imigrantów z Turcji jest zbyt wielu i nie chcą się integrować w odróżnienia od przybyszów z Portugalii czy Włoch. Kohl przyznawał jednocześnie, że nie może powiedzieć tego publicznie.

Z odtajnionych dokumentów wynika, że niemiecki kanclerz chciał zachęcić Turków do wyjazdu z kraju oferując im wypłatę składek uzbieranych z ubezpieczenia zdrowotnego. _ Der Spiegel _ przypomina, że w 1983 roku rząd Kohla przyjął nawet odpowiednią ustawę. Okazała się jednak niewypałem. Kraj opuściło zaledwie 100 tysięcy osób.

Turcy zaczęli przyjeżdżać do Niemiec na początku lat 60. na mocy umowy rekrutacji robotników. Wbrew planom niemieckiego rząd, większość z nich nie wróciła jednak do Turcji. Obecnie w Niemczech żyje około 3 milionów osób tureckiego pochodzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie trudniej studiować w Niemczech Władze 20 największych niemieckich uczelni ograniczyły rekrutację studentów na pierwszy rok studiów, kończących się nadaniem najniższego stopnia naukowego.
Bezrobocie w Niemczech bez zmian Bez pracy u naszego zachodniego sąsiada zostaje prawie trzy tysiące ludzi.
Gwarantują żłobek lub zasiłek dla wszystkich Ustawa przewiduje, że rodzice decydujący się na pozostawienie dziecka w domu, otrzymają 100 euro miesięcznie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)