Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kobiety w nowym rządzie. "To krok w dobrym kierunku"

0
Podziel się:

Pięć kobiet obejmie teki ministrów w nowym rządzie Ewy Kopacz.

Kobiety w nowym rządzie. "To krok w dobrym kierunku"
(Michal Dyjuk/Reporter)

Według profesor Magdaleny Środy to krok w dobrym kierunku - przełoży się na skuteczność polskiej polityki oraz zmieni sposób postrzegania pracy kobiet na najwyższych stanowiskach.

_ - Kobiety w tym kraju są lepiej wykształcone, chętniej nastawione na współpracę. Niejednokrotnie znacznie silniej muszą udowadniać swoje kompetencje i ciągle nad nimi pracować _ - zauważyła w rozmowie z PAP prof. Magdalena Środa, która zasiada w Radzie Programowej Kongresu Kobiet.

Jak dodała, dotychczas w polityce kobiety zajmowały głównie niższe stanowiska - np. pełniły funkcje wiceministrów. _ - Kobiety, które robią kariery, dochodzą do stanowisk, gdzie się najwięcej pracuje, a brak przy nich władzy i prestiżu. Myślę, że pora to zmienić i wykorzystać te osoby, które są naprawdę kompetentne i pracowite, a które jako kobiety zawsze stały w cieniu ministrów _ - podkreśliła.

Środa powiedziała, że Ewa Kopacz podjęła właściwą decyzję wskazując tak dużą liczbę kobiet na najwyższe stanowiska w rządzie. Zaznaczyła również, że sama premier nie stara się udawać mężczyzny, jest świadoma bycia kobietą i podkreśla to w wielu sytuacjach. Wyraziła również nadzieję, że nowa premier będzie szukała innych kobiet na stanowiska sekretarzy i podsekretarzy stanu.

W nowym rządzie znajdą się: Maria Wasiak, która pokieruje Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju, Teresa Piotrowska, która stanie na czele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Na dotychczasowych stanowiskach pozostaną: Lena Kolarska-Bobińska jako minister nauki i szkolnictwa wyższego, Małgorzata Omilanowska jako minister kultury, Joanna Kluzik-Rostkowska jako minister edukacji.

Ewa Kopacz jest drugą kobietą, która stanęła na czele polskiego rządu; wcześniej to stanowisko piastowała Hanna Suchocka.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd jedności narodowej Ewy Kopacz. Oto wybrani i wielcy przegrani Koniec ze spekulacjami co do rządowej układanki. Grzegorz Schetyna w nowej ekipie, to tylko jedna z niespodzianek. Zobacz, kto stanie na czele kluczowych resortów.
Ewa Kopacz prezentuje nowy rząd Koniec ze spekulacjami co do rządowej układanki. Premier w końcu przedstawiła ministrów swojego rządu.
Ewa Kopacz opuściła Belweder. Co usłyszał Bronisław Komorowski? Trwają ostatnie spekulacje co do rządowej układanki. Jaki będzie nowy skład Rady Ministrów? Prezydent już wie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)