Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory
17.09.2011 08:12

Kobiety na listach wyborczych i tak bez szans

Przewodnicząca Stowarzyszenia Kongresu Kobiet uważa, że tylko część partii politycznych dobrze wywiązała się z obowiązku parytetów na listach wyborczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Radomil/CC/Wikipedia)

*Przewodnicząca Stowarzyszenia Kongresu Kobiet Anna Karaszewska uważa, że część partii politycznych dobrze wywiązała się zobowiązku parytetów na listach wyborczych. Ale to wcale nie oznacza, że kandydatki mają większe szansę na zwycięstwo. *

Jak mówiła Karaszewska w Polskim Radiu, szczególnie PO i SLD mają wśród kandydatów na posłów więcej niż wymagane 35 procent kobiet. Przewodnicząca Stowarzyszenia Kongresu Kobiet przypomniała, że jej środowisko walczyło o 50-procentowe parytety, choć - jak dodała - 35 procent to krok we właściwym kierunku.

Zdaniem Anny Karaszewskiej zbyt często jednak kobiety na listach wyborczych są obsadzane tak, że nie mają praktycznie szansy wygranej. Dostają na przykład pierwsze miejsce na liście w miejscu, gdzie partia ma bardzo małe poparcie. To pokazuje, że parytety nie są do końca traktowane poważnie.

Anna Karaszewska podkreśliła, że zwiększenie roli kobiet w polityce pomoże w spełnieniu 200 postulatów, które przedstawiono podczas I. Kongresu Kobiet. Chodzi między innymi o równouprawnienie w kwestii płac, dostęp do stanowisk czy opiekę zdrowotną. Dlatego też zachęciła wszystkie kobiety, by 9 października.

O parytetach i kobietach w polityce czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/86742_s.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/parytety;dzis;w;sejmie;na;razie;35;procent;dla;kobiet,37,0,716581.html) Parytety dziś w Sejmie. Na razie 35 procent dla kobiet Posłowie zajmują się projektem obywatelskim stowarzyszenia Kongres Kobiet.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/131970_s.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/namawia;kobiety;do;badan;to;kampania,198,0,789446.html) Namawia kobiety do badań. To kampania? Lider SLD wraz z żoną przekonują do antyrakowej profilaktyki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/95544_s.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kongres;kobiet;wzywa;do;obrony;parytetow,109,0,678765.html) Kongres Kobiet wzywa do obrony parytetów W czwartek Kongres organizuje manifestację przed Sejmem.

poszły do urn.

Tagi: wybory, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz