Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koalicja PSL-PO. Donald Tusk będzie dziś mówić o zmianach w rządzie?

0
Podziel się:

Politycy PSL od dłuższego czasu krytykują Platformę za to, że nie konsultuje z koalicjantem zmian personalnych.

Koalicja PSL-PO. Donald Tusk będzie dziś mówić o zmianach w rządzie?
(PAP/Rafał Guz)

Premier Donald Tusk zadeklarował, że nawet o północy jest gotów spotkać się z wicepremierem, prezesem PSL Januszem Piechocińskim. Poinformował też, że prawdopodobnie w środę spotka się z władzami klubu PO, z którymi ma rozmawiać między innymi o budżecie, zmianach personalnych i OFE.

Tusk - który w Bukareszcie bierze udział w szczycie szefów rządów Chin i państw Europy Środkowo-Wschodniej - był pytany przez dziennikarzy, czy spotka się z szefem koalicyjnego PSL, wicepremierem Piechocińskim. O planach spotkania z premierem mówił w mediach sam Piechociński, według którego miałoby ono dotyczyć m.in. zmian personalnych w rządzie i planów na najbliższy czas.

_ - Nie jesteśmy umówieni, bo ja dziś jestem w Bukareszcie na szczycie i nie jestem pewny o której wrócę, ale na pewno jutro będziemy się widzieli, chociażby na zaprzysiężeniu nowych członków rządu, czy na Radzie Ministrów, ale jeśli wyląduję o jakiejś przyzwoitej porze, a pan Piechociński będzie chciał się spotkać, to nawet o północy jestem gotów _ - powiedział premier.

Politycy PSL od dłuższego czasu krytykują Platformę za to, że nie konsultuje z koalicjantem zmian personalnych oraz planów rządowych. Niedawno, przy okazji głosowania nad wnioskiem o referendum ws. sześciolatków, dwóch posłów Stronnictwa zagłosowało wówczas przeciwko rządowi. Zapowiadane wówczas spotkanie koalicyjne zostało przełożone; z Piechocińskim premier spotkał się dopiero w dniu, kiedy poinformował opinię publiczną o zmianach w rządzie.

Tusk był też pytany, kiedy spotka się z kolegium klubu PO. O tym, że do takiego spotkania ma dojść poinformował szef klubu PO Rafał Grupiński.

_ - Przewodniczący klubu Rafał Grupiński zwrócił się do mnie z prośbą, żeby spotkać się z kolegium klubu PO, podejrzewam, że w sprawie bardzo gorącego kalendarza parlamentarnego. Mamy przed sobą budżet i OFE, to są dwie bardzo skomplikowane, poważne operacje legislacyjne, więc jeśli skończymy posiedzenie Rady Ministrów, to pewnie jeszcze w środę się spotkamy, a jak nie, to następnego dnia _ - powiedział premier.

Czytaj więcej w Money.pl
"Jeśli nie ma koalicji, to nie ma rządu" Lider PSL chce porozmawiać z Tuskiem nie tylko na temat składu personalnego gabinetu, ale też tego, co pilnie chcą zrobić.
Piechociński: kilka kandydatur zaskoczy _ Potrzebujemy nowego otwarcia, takiego, który zamyka te sprawy i daje przewidywalną, stabilną przestrzeń. _- powiedział wicepremier.
Polska awansuje! Ranking Doing Business to miłe zaskoczenia dla polskiej gospodarki. Nasz kraj awansował o 10 oczek w górę i zajął wysokie 45. miejsce. Strona rządowa nie ukrywała zadowolenia ogłoszonym rankingiem Banku Światowego Doing Business 2014. Nic dziwnego skoro Polska zaliczyła spory awans i z 55 miejsca wskoczyła na 45 - Zawzięliśmy się, żeby awans w rankingu ...
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)