Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koalicja PO-PSL przygotowuje się do tegorocznych wyborów

0
Podziel się:

W 2014 roku do urn pójdziemy dwukrotnie. Poparcie dla Platformy Obywatelskiej będzie prawdopodobnie niższe niż dotychczas.

Koalicja PO-PSL przygotowuje się do tegorocznych wyborów
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wybory europejskie i samorządowe - to wyzwania stojące przed koalicją rządzącą w 2014 roku. Mówi o tym zarówno szef klubu Platformy Obywatelskiej Rafał Grupiński, jak i klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego, Jan Bury.

Musimy się do nich bardzo dobrze przygotować - podkreśla Grupiński. Polityk zdaje sobie sprawę, że Platformie Obywatelskiej, która traci w sondażach, będzie bardzo trudno zdobyć tyle samo mandatów w Parlamencie Europejskim, co 5 lat temu.

- _ W eurowyborach uzyskaliśmy około 50 procent, więc to będzie wynik na pewno bardzo trudny do osiągnięcia. Bardzo wiele zależy również od frekwencji. Przy niższej zyskują małe podmioty, które walczą o mandaty typu Solidarna Polska. Ma ona kilka głośnych nazwisk już eurodeputowanych. Mam nadzieje że nasze wyniki będą na tyle dobre, że pozostaniemy liderem jeżeli chodzi o reprezentacje w europarlamencie _ - mówił Rafał Grupiński, szef klubu PO.

O ile Platforma Obywatelska zamierza skupić się na eurowyborach, to dla PSL-u ważne będą wybory samorządowe. Jak mówi szef klubu PSL Jan Bury, prawdziwymi gospodarzami w terenie są wójtowie, starostowie, marszałkowie. Polityk zapewnia jednak, że ludowcy nie zamierzają _ odpuszczać _ wyborów europejskich.

- _ Przygotowania już trwają. W marcu zobaczymy jakie będą konkretne listy do europarlamentu. Przedstawimy najlepszą swoją reprezentacje i myślę, że minimalnie tj. cztery mandaty, czyli tyle ile mamy w tej chwili, ale jest też możliwość, że tych mandatów będzie sześć albo więcej _ - komentował Jan Bury.

W tym roku będziemy też obchodzić rocznice ważnych wydarzeń historycznych, między innymi 25. rocznicę częściowo wolnych wyborów 4 czerwca, 10-lecie naszej obecności w Unii Europejskiej, czy 15-lecie członkostwa w NATO.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory do Europarlamentu. PO straszy PiS-em - _ Głos na PiS to z punktu widzenia interesów Polski głos zmarnowany _ - uważa obecny europoseł Paweł Zalewski.
Polska polityka w 2014 roku. Niekończąca się kampania W najbliższych miesiącach czeka nas zalew obietnic wyborczych. W tym roku bowiem aż dwukrotnie pójdziemy do urn głosować.
Afera w Chinach. Ponad 500 radnych ustąpiło po skandalu wyborczym Miejscy radni mogą wybierać przedstawicieli do lokalnego parlamentu, zatwierdzającego decyzje władz.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)