Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Klowni oburzeni porównaniem do Berlusconiego

0
Podziel się:

Polityk niemieckiej SPD Peer Steinbrueck oburzył swoim kontrowersyjnym porównaniem byłego premiera Włoch do klowna nie tylko włoską opinię publiczną.

Klowni oburzeni porównaniem do Berlusconiego
(ec.europa.eu)
bESUOKkB

Polityk niemieckiej SPD Peer Steinbrueck oburzył swoim kontrowersyjnym porównaniem byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego do klowna nie tylko włoską opinię publiczną, lecz także pracujących na co dzień w tym zawodzie cyrkowych komików.

_ - Cyrkowy klown nie jest bałwanem, którego można stawiać na jednej płaszczyźnie z Berlusconim _ - powiedział dyrektor mającego siedzibę w Kolonii cyrku Roncalli, Bernhard Paul.

Paul, który od 36 lat wykonuje zawód klowna, powiedział w piątek agencji dpa, że jest to _ zaszczytny, trudny i wymagający wielkiej wrażliwości zawód artystyczny _. Dyrektor cyrku napisał do Steinbruecka list protestacyjny, podpisując go swoim artystycznym pseudonimem _ Zippo _. Paul wyjaśnił, że oburzył go fakt użycia przez niemieckiego socjaldemokratę terminu _ klown _ jako epitetu pod adresem polityka o podejrzanej reputacji.

bESUOKkD

Komentując dobry wynik uzyskany przez Berlusconiego oraz szefa populistycznego Ruchu Pięciu Gwiazd Beppe Grillo w niedawnych wyborach parlamentarnych, Steinbrueck powiedział, że wygrało dwóch klownów. Po tej wypowiedzi prezydent Włoch Giorgio Napolitano odwołał uzgodnione wcześniej spotkanie ze Steinbrueckiem, mówiąc, że jego uwaga była _ nie w porządku _.

Steinbrueck, znany z niewyparzonego języka, jest kandydatem SPD na stanowisko kanclerza Niemiec we wrześniowych wyborach parlamentarnych. Będzie głównym przeciwnikiem urzędującej kanclerz Angeli Merkel.

Paul powiedział, że klown jest _ niosącą pocieszenie figurą _, która rozśmiesza ludzi, nie powodując, że stają się ofiarami (żartów). Dodał, że jest to pacyfistyczny zawód, bo ten, kto się śmieje, nie jest w stanie czynić zła. _ Jak można porównywać taką działalność z bunga-bunga _? - pytał dyrektor cyrku, nawiązując do organizowanych przez Berlusconiego imprez.

Oleg Popow, rosyjska gwiazda sztuki cyrkowej, powiedział wydawanej w Monachium gazecie _ tz _, że klownem można nazwać tylko osobę, która opanowała zdolność do występowania w teatrze lub cyrku i potrafi zabawiać ludzi. _ - Jeżeli ktoś tego nie umie, to jest raczej nicponiem _ - powiedział 82-letni komik.

bESUOKkJ
Czytaj więcej w Money.pl
Berlusconi forsował ten pomysł. Monti odkłada Ustępujący we Włoszech rząd premiera Mario Montiego ogłosił, że z powodów finansowych zarzuca projekt budowy mostu na Sycylię w Cieśninie Mesyńskiej.
Berlusconi ujawnił, na kogo zagłosuje Były premier Włoch, przywódca centroprawicy wysunął nieformalnie kandydaturę prezesa Europejskiego Banku Centralnego.
Berlusconi skarży się na sędzie-feministki Były premier Włoch Silvio Berlusconi ma płacić swej żonie, z którą jest w separacji, 36 milionów euro rocznie, czyli 100 tysięcy euro dziennie.
bESUOKle
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)