Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kliczko wspiera Tymoszenko. Janukowycz zmięknie?

0
Podziel się:

Witalij Kliczko, bokserski mistrz świata i ukraiński polityk, wstawili się u prezydenta Wiktora Janukowycza o uwolnienie przebywającej w areszcie byłej premier Julii Tymoszenko.

Kliczko wspiera Tymoszenko. Janukowycz zmięknie?
(public domain/Wikipedia)

Witalij Kliczko, bokserski mistrz świata federacji WBC w wadze ciężkiej i ukraiński polityk, wstawił się u prezydenta Wiktora Janukowycza o uwolnienie przebywającej w areszcie byłej premier Julii Tymoszenko. Kliczko zadeklarował, że gotów jest za nią poręczyć.

_ - Jestem gotów poręczyć za tę delikatną kobietę. Jeśli sąd mi odmówi tak, jak odmówił już wielu znanym i szanowanym osobom, to może to uczynić (pomóc w uwolnieniu Tymoszenko) tylko pan, panie prezydencie _ - oświadczył Kliczko na konferencji prasowej we wtorek w Kijowie.

Wcześniej zwolnienia aresztowanej w ubiegłym tygodniu Tymoszenko sąd odmówił jej obrońcom. Negatywnie odpowiedział także na apel, wystosowany w tej sprawie przez przedstawicieli kilku ukraińskich Kościołów, oraz osobistości ze świata polityki, nauki i kultury.

_ - Widzimy, jak w naszym kraju rozpala się poważny konflikt wewnętrzny. Zagrożona jest nie tylko dalsza integracja europejska Ukrainy, ale i organizacja (na Ukrainie piłkarskich mistrzostw Europy - PAP) Euro 2012 _ - powiedział Kliczko.

Znany bokser uważa, że patową sytuację, do której doszło na Ukrainie w związku z aresztem Tymoszenko, może rozwiązać wyłącznie osobista interwencja prezydenta Janukowycza.

Tymoszenko aresztowano w ubiegły piątek. Na wieść o tym Kliczko przerwał prowadzone za granicą przygotowania do walki z Tomaszem Adamkiem i powrócił do Kijowa. Ocenił, że zatrzymanie Tymoszenko ma charakter polityczny i oświadczył, że ukraińska demokracja potrzebuje obrony.

Kliczko stoi na czele założonej przez siebie w 2010 roku partii Ukraiński Demokratyczny Alians na rzecz Reform, w skrócie UDAR, czyli cios. Walka bokserska między Adamkiem i Kliczką o mistrzostwo świata WBC w wadze ciężkiej planowana jest na 10 września we Wrocławiu.

Oskarżona o nadużycie władzy przy zawieraniu w 2009 roku kontraktów gazowych z Rosją była premier Tymoszenko została aresztowana na wniosek prokuratury. Argumentowała ona, że zachowanie oskarżonej nie pozwala na _ przestrzeganie norm proceduralnych _ w procesie sądowym.

Proces Tymoszenko. Dowiedz się więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t83098.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sad;w;kijowie;zdecydowal;o;losie;tymoszenko,79,0,888399.html) Sąd zdecydował co dalej z Tymoszenko Nie pomogły protesty i apele o uwolnienie. Była premier Ukrainy pozostanie w reszcie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t83097.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tymoszenko;zostaje;w;wiezieniu,31,0,888095.html) Czy ludzie mu na to pozwolą? Hańba! Sąd Peczerski w Kijowie odmówił dziś uwolnienia byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, która od piątku przebywa w areszcie śledczym.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)