Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kliczko apeluje do Niemiec o sprzęt wojskowy dla Ukrainy

0
Podziel się:

Podjęta już decyzja o dostawach niemieckiej broni dla irackich Kurdów jest odważna i słuszna - pisze Kliczko w komentarzu.

Kliczko apeluje do Niemiec o sprzęt wojskowy dla Ukrainy
(BISSON/JDD/SIPA/EAST NEWS)
bEISlnDp

Podjęta już decyzja o dostawach niemieckiej broni dla irackich Kurdów jest odważna i słuszna - pisze mer Kijowa Witalij Kliczko - _ Istnieje jednak jeszcze inna lista potrzeb, na którą od trzech miesięcy nie ma odpowiedzi _ - krytykuje ukraiński polityk.

_ - Od trzech miesięcy Ukraina zabiega o wsparcie ze strony krajów NATO. A przecież nie chodzi o wyrzutnie rakiet czy karabiny, lecz hełmy i kamizelki kuloodporne _, by lepiej chronić ukraińskich żołnierzy walczących z prorosyjskimi separatystami - czytamy w artykule Kliczki.

_ Europa musi wreszcie zrozumieć, że stawką od dawna nie jest tylko Ukraina. Ukraińscy żołnierze bronią nie tylko Ukrainy, lecz całej Europy, bronią europejskich wartości. Trzeba powstrzymać (prezydenta Rosji Władimira) Putina _ - pisze mer Kijowa.

bEISlnDr

Prezydent Ukrainy o dyplomatycznych sposobach rozwiązania konfliktu

Rząd Niemiec zdecydował w niedzielę, że przekaże broń irackim Kurdom, którzy walczą z dżihadystami z Państwa Islamskiego. Będzie to m.in. 30 wyrzutni rakiet przeciwpancernych Milan wraz z 500 pociskami oraz 8 tys. karabinów szturmowych G3 i G36.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin gra w chowanego. To pokaz dla Merkel? Prezydent Rosji postanowił udowodnić, że na tym terenie obowiązuje prawo silniejszego - pisze niemiecka gazeta.
Kolejny krok Ukrainy w stronę Unii Europejskiej Biuro będzie kluczowym instrumentem koordynacji, utworzonym przez rząd w ramach państwowego systemu realizacji porozumienia o stowarzyszeniu Ukrainy z Unią Europejską.
Doradca Putina chciał rozpętać wojnę? Wszczęto śledztwo przeciwko doradcy prezydenta Rosji Władimira Putina, Siergiejowi Głazjewowi. Zdaniem władz w Kijowie brał on udział w planowaniu operacji wojskowych przeciwko Ukrainie.
Putin za przedłużeniem rozejmu na Ukrainie Prezydent Rosji oznajmił, że jego kraj konsekwentnie opowiada się za umocnieniem na arenie światowej atmosfery otwartości, za rozwiązywaniem powstających problemów metodami polityczno-dyplomatycznymi.
bEISlnDS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)