Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kilkaset osób protestowało w stolicy "w obronie dzieci"

0
Podziel się:

Gender = śmierć, Siła w rodzinie, Nie dla seksualizacji naszych dzieci - takie hasła można było przeczytać dziś na Placu Zamkowym

Kilkaset osób protestowało w stolicy "w obronie dzieci"
(PAP/Rafał Guz)

Protest w obronie dzieci - pod tym hasłem zgromadziło się dziś na Pl. Zamkowym w Warszawie kilkaset osób. Wyrażały one sprzeciw wobec rezolucji PE, która - ich zdaniem - umożliwiłaby m.in. adopcję dzieci przez pary homoseksualne w całej UE.

_ - Protestujemy przeciwko nierozsądnym ustawodawstwom, takim jak propozycja rezolucji Parlamentu Europejskiego, przyznająca przywileje mniejszościom seksualnym. Według nas tworzenie takich aktów prawnych jest niebezpieczne i nieuzasadnione. Uderza w prawa dzieci i rodzin, ponieważ jednym z postulatów jest umożliwienie homomałżeństw i homoadopcji _ - powiedział dziennikarzom przewodniczący zgromadzenia Błażej Marzoch.

Podkreślał, że protest to _ inicjatywa obywatelska młodych ludzi _, nie jest zaś zorganizowany przez żadną konkretną organizację.

W zgromadzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych, Misji Służby Rodzinie, Młodzieży Wszechpolskiej, Prawicy Rzeczpospolitej, a także harcerze. Protest poparła Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

Zgromadzeni mieli ze sobą biało-czerwone flagi i baloniki. Na transparentach widniały napisy m.in.: _ Stop rodzinofobii _, _ Dziecko jest darem nie prawem _, _ Gender = śmierć _, _ Siła w rodzinie _, _ Nie dla seksualizacji naszych dzieci _, _ Ratujmy rodzinę w ostatnią godzinę _.

Skandowano m.in.: _ Mama, tama - do końca świata _, _ Ojciec, matka - to jest gratka _. Przekonywano, że _ dziecko potrzebuje do harmonijnego rozwoju matki i ojca (...). W rodzinie złożonej z matki i ojca może ono utwierdzać swoją tożsamość, m.in. seksualną _.

Protest na Pl. Zamkowym trwał ok. godziny.

Podobne akcje zaplanowano w niedzielę również m.in. w Madrycie, Paryżu, Brukseli i Rzymie. Inicjatywa ma związek z planowanym na wtorek głosowaniem nad rezolucją Parlamentu Europejskiego dotyczącą walki z dyskryminacją ze względu orientację seksualną i tożsamość płciową. Organizatorzy protestów przygotowali też petycję do europosłów zachęcającą do odrzucenia rezolucji - w całej Europie zebrano 162 tys. podpisów, a tym ponad 50 tys. w Polsce.

Organizatorzy protestu uważają, że rezolucja zmierza ku _ realizacji nieuzasadnionych i zakrojonych na szeroką skalę przywilejów osobom LGBTI (lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe i interseksualne) _.

_ Znając postulaty środowisk LGBTI w Europie, można być pewnym, że do pakietu takich praw będzie zaliczone prawo do zawarcia małżeństwa, posiadania dziecka, adopcji, wykonywania wszelkich zawodów, jak np. nauczyciela czy pedagoga (niezależnie od poglądów rodziców i osób prowadzących placówki wychowawcze) _ - przekonują organizatorzy protestu.

Monika Ksieniewicz z Biura Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania podkreśliła, że rezolucja PE nie stanowi prawa - jest to jedynie zalecenie o charakterze kierunkowym, które Komisja Europejska lub państwa członkowskie mogą - ale nie muszą - wziąć po uwagę.

Zwróciła uwagę, że rezolucja zawiera _ miękkie _ sformułowania mówiące o tym, by dołożyć starań w przestrzeganiu obecnego prawa antydyskryminacyjnego, wymianie dobrych praktyk, zbierania danych, szkolenia dla profesjonalistów i ogólnie poszerzania świadomości na temat praw osób LGBTI. Przypomniała, że polski rząd niedawno przyjął krajowy Program na rzecz równego traktowania, w którym są zapisane działania na rzecz osób LGBTI, bo ich prawa są prawami człowieka.

Jak czytamy w projekcie rezolucji, dokument wzywa Komisję Europejską, państwa członkowskie oraz odpowiednie agencje do podjęcia współpracy w sprawie kompleksowej polityki ochrony praw podstawowych osób LGBTI w perspektywie pięciu do dziesięciu lat. Chodzi m.in. o opracowanie harmonogramu, strategii lub planu działania obejmujących tematy i cele określone w rezolucji.

Czytaj więcej w Money.pl
Związki homoseksualne to tam przestępstwo W Nigerii zabroniono małżeństw homoseksualnych, _ stosunków miłosnych _ osób tej samej płci oraz członkostwa w ugrupowaniach walczących o prawa homoseksualistów.
Papież łagodzi podejście do homoseksualistów? Franciszek uważa, że trzeba zastanowić się jak głosić ewangelię dzieciom z takich związków, by nie odstraszać ich od Kościoła.
Przyjęli kontrowersyjną ustawę z karą śmierci Ustawa zawiera też zapis o karze siedmiu lat więzienia dla osoby, która prowadzi ceremonię zawarcia małżeństwa przez osoby tej samej płci.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)