Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kodeks
18.08.2008 06:27

Kierowcy zapłacą 500 zł za jazdę na czerwonym świetle

Zaostrzenia kar chce Komenda Główna Policji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

Niebawem jazda na czerwonym świetle może kosztować kierowcę nawet 500 złotych. Komenda Główna Policji przygotowała projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie wysokości grzywien za wykroczenia drogowe.

_ Gazeta Prawna _ pisze, że według tego projektu dużo więcej zapłacą między innymi zmotoryzowani, którzy zajmują miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Przewidziano za to karę 500 złotych - to pięć razy więcej niż dotychczas. Potrzebę zaostrzenia tych przepisów od dawna zgłaszali niepełnosprawni, jak i różne organizacje.

W projekcie przewidziano natomiast łagodniejsze traktowanie pieszych nie stosujących się do sygnalizacji świetlnej. Teraz za przejście na czerwonym grozi 250 złotych, jeśli wprowadzone zostaną zmiany - pieszy będzie karany mandatem stuzłotowym.

ZOBACZ TAKŻE:

Według _ Gazety Prawnej _ zmian w naliczaniu kar chcą także policjanci. Dotychczas w wielu przypadkach o wysokości mandatu decydował policjant. Teraz się to zmieni i w wielu sytuacjach wysokość kar zostanie ustalona w rozporządzeniu.

Autorzy projektu podkreślają, że wyższe kary wynikają ze zmiany przepisów ruchu drogowego, które nie uwzględniały sankcji za łamanie przepisów określających nowe sytuacje drogowe.

CZY MANDATY ZA WYKROCZENIA DROGOWE POWINNY BYć WYżSZE?

PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM.

Tagi: kodeks, prawo, samochód, kara, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz