Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budowa
19.12.2008 07:07

Kieleccy budowlańcy sądzą się z premierem

Spółka Agat z Kielc chce odzyskać 4,5 miliona złotych od Kancelarii Premiera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Spółka Agat z Kielc chce odzyskać 4,5 miliona złotych od Kancelarii Premiera. Firma wykonywała prace remontowe w gmachu kancelarii, ale nie otrzymała wszystkich należności.

Kancelaria tłumaczyła, że zapłaciła 14,5 miliona zamiast 19,5 miliona, ponieważ naliczyła umowne kary za opóźnienia. Spółka Agat twierdzi z kolei, że w terminowym prowadzeniu prac remontowych przeszkadzały posiedzenia rządu, komisji rządowych, wizyty gości i osobistości, zwłaszcza z obcych państw.

W pozwie czytamy między innymi, że dopiero w trakcie prac okazało się, że: przeznaczone do remontu kancelarie tajne będą cały czas pracować, a łącznie w dziennikach budowy odnotowano ponad sto zmian projektowych. Według adwokata spółki, Agat miał łącznie 242 godziny wymuszonych przerw w pracy.

W pismach procesowych prezes Agatu twierdzi, że jego ludzie byli _ upokarzani _, że odmawiano im współpracy, a potem wytykano opóźnienia. Firma skarży się też, że nie mogła pracować od 8:00 do 16:00. Kancelaria zaprzecza zarzutom. Termin pierwszej rozprawy wyznaczono na 16 stycznia.

Tagi: budowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz