Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zhp
13.11.2014 17:56

Kielce: B.harcmistrz prawomocnie skazany za kontakty seksualne z małoletnią

W lipcu ub. r. kielecki Sąd Rejonowy skazał b. harcmistrza na dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery lata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczyk / East News)

Sąd Okręgowy w Kielcach utrzymał dziś w mocy wyrok sądu niższej instancji, skazujący na dwa lata więzienia w zawieszeniu b. harcmistrza z kierownictwa jednego z kieleckich hufców. Mężczyznę oskarżono o kontakty seksualne z dziewczyną, która nie miała ukończonych 15 lat.

Odwołanie od wyroku wniósł pełnomocnik oskarżonego. "Sąd utrzymał w mocy zaskarżony wyrok, uznając apelację za oczywiście bezzasadną" - poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach Marcin Chałoński.

Orzeczenie jest prawomocne.

W lipcu ub. r. kielecki Sąd Rejonowy skazał b. harcmistrza na dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Ponadto mężczyzna przez 10 lat nie może prowadzić działalności związanej z pracą z dziećmi i młodzieżą.

Zdaniem prokuratury mężczyzna latem 2008 r. podczas obozu harcerskiego dopuścił się wobec harcerki czynności seksualnej, a w 2009 r. w Kielcach kilkakrotnie doszło między nimi do obcowania płciowego. Czyny te były przestępstwem, ponieważ dziewczyna skończyła 15 lat dopiero w grudniu 2009 r.

Sprawa wyszła na jaw, gdy nastolatka zwierzyła się swojemu chłopakowi, a ten nakłonił ją, by powiedziała o tym rodzicom. Matka zawiadomiła prokuraturę. Psycholog ocenił, że nastolatka jest wiarygodna.

Od ujawnienia sprawy harcmistrz miał zakaz prowadzenia działalności polegającej na pracy z dziećmi i młodzieżą.

Jak informował wcześniej przedstawiciel Głównej Kwatery ZHP, mężczyzna od czasu ujawnienia sprawy został zawieszony w prawach członka Związku Harcerstwa Polskiego. W przesłanym komunikacie wskazano, iż "statut ZHP przewiduje, że członkami władz ZHP nie mogą być osoby, które były skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe".

Czytaj więcej w Money.pl
Rejestr pedofilów w Portugalii. Nowe prawo Zgodnie z projektem, popieranym przez parlamentarną większość, rodzice i opiekunowie dzieci będą mogli w każdym komisariacie zajrzeć do tzw. spisu osób skazanych za pedofilię.
Areszt dla podejrzanego o molestowanie dziecka Trzy miesiące spędzi za kratami mężczyzna, podejrzany o seksualne molestowanie swojej niespełna dwumiesięcznej córki.
Co dalej z arcybiskupem Wesołowskim? Po aresztowaniu Wesołowskiego w Watykanie 23 września włoska prasa informowała, że dochodzenie dotyczyć będzie także jego wcześniejszej pracy w nuncjaturach w około 10 krajach świata.
Dominikana się cieszy z zatrzymania księdza - _ To akt sprawiedliwości _ - powiedzieli przedstawiciele sądownictwa z Dominikany.
Tagi: zhp, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz