Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kidawa-Błońska zdradza plany na przyszłość

0
Podziel się:

Dotychczasowa rzeczniczka rządu otrzymała od Ewy Kopacz propozycję pracy. Zobacz, co teraz będzie robić.

Kidawa-Błońska zdradza plany na przyszłość
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Dotychczasowa rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała, że otrzymała od Ewy Kopacz propozycję objęcia funkcji sekretarza stanu w kancelarii premiera odpowiedzialnego za kontakty rządu z parlamentem.

_ - To jest obszar, który mnie bardzo interesuje, połączenie spraw w parlamencie i tego, co się dzieje w rządzie. Jestem po rozmowach z panią Kopacz i taką funkcję mi zaproponowała _ - powiedziała Kidawa-Błońska w radiowej _ Trójce _. Dotąd podobną funkcję sprawował Paweł Graś.

Kidawa-Błońska dodała też, że nie jest zainteresowana stanowiskiem wicemarszałka Sejmu, bo lubi _ pracę łączącą działania różnych instytucji _. Nie chciała powiedzieć, kogo PO zaproponuje na nowego wicemarszałka w miejsce Cezarego Grabarczyka, który ma zostać ministrem sprawiedliwości.

Na sugestię, że może to być Krystyna Skowrońska lub Urszula Augustyn dodała kolejne nazwiska: Iwona Śledzińska-Katarasińska, Izabela Katarzyna Mrzygłocka. Przyznała, że może to być także mężczyzna.

Pytana, czy Donald Tusk zabiera do Brukseli swoich najbliższych współpracowników - Pawła Grasia i Igora Ostachowicza - odpowiedziała, że Graś musi działać w kraju, bo jest sekretarzem generalnym PO, a _ wchodzimy w rok wyborczy _. Natomiast Igor Ostachowicz odchodzi z kancelarii premiera i _ zamierza pisać książki _ - mówiła Kidawa-Błońska.

Czytaj więcej w Money.pl
Ewa Kopacz zdradzi Donalda Tuska? Twarda i wierna, czy bezwzględna i wybuchowa? Zobacz, jaka naprawdę jest marszałek Sejmu i była minister zdrowia, a teraz szefowa rządu.
"Schetyna ma potencjał, sprawdzi się" Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśla, że jest to polityk doświadczony.
Ewa Kopacz jest już premierem. Oto, co powinna powiedzieć w expose Money.pl przygotował zestaw spraw, które musi i powinna zrobić szefowa zaprzysiężonego rządu. Oceniamy szansę ich realizacji.
Rząd jedności Ewy Kopacz. Oto wybrani i wielcy przegrani Grzegorz Schetyna w nowej ekipie, to tylko jedna z niespodzianek. Zobacz, kto stanie na czele resortów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)