Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
duda
02.06.2015 08:14

Kidawa-Błońska: Koalicja nie planuje zmian ustrojowych

W kwestii projektów zapowiadanych przez prezydenta-elekta, propozycje emerytalne Andrzeja Dudy - gdy już wpłyną - rząd zamierza przeanalizować finansowo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Rzeczniczka rządu uspokaja - koalicja nie planuje zmian ustrojowych do końca kadencji. O niedokonywanie istotnych zmian apelował w ubiegłym tygodniu prezydent-elekt Andrzej Duda.

Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła w radiowej Jedynce, że rząd o takich projektach nie rozmawia. Dodała, że do końca kadencji rząd ma jeszcze dokończyć prace nad kilkoma ustawami zapowiedzianymi w expose premier Ewy Kopacz.

W kwestii projektów zapowiadanych przez prezydenta-elekta, propozycje emerytalne Andrzeja Dudy - gdy już wpłyną - rząd zamierza przeanalizować finansowo.

Rzeczniczka gabinetu Ewy Kopacz, Małgorzata Kidawa-Błońska, jednak wyraziła sceptycyzm co do propozycji, by wyłącznie staż pracy decydował o przejściu na emeryturę.

W wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" prezydent-elekt Andrzej Duda doprecyzował, że nie chodzi mu o bieżące prace rządu, lecz o nieuchwalanie "radykalnych zmian o charakterze prawno-ustrojowym".

Czytaj więcej w Money.pl
Biedronka straci miliony? Przez Dudę Podatek obrotowy od sieci handlowych może oznaczać gigantyczne straty dla sklepów. 1-procentowa danina to ok. 1,2 mld zł rocznie. Sama Biedronka musiałaby zapłacić 360 mln zł.
Duda nie dostanie odprawy z Brukseli Statut eurodeputowanego przewiduje, że odprawa po zakończeniu sprawowania mandatu nie przysługuje, jeżeli europoseł obejmuje mandat w innym parlamencie albo obejmuje urząd publiczny.
"Nie może być mowy o dyskryminacji Polaków" Wielka Brytania chce wprowadzić pewne zmiany dotyczące zabezpieczeń społecznych. Premier Kopacz wysłała jasny sygnał.
Tagi: duda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz