Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kibole napadli na uczniów. Są przesłuchania

0
Podziel się:

W prokuraturze w Kościerzynie rozpoczęły się dziś przesłuchania młodych pseudokibiców podejrzanych o napaść na uczniów.

Kibole napadli na uczniów. Są przesłuchania
(Rafalolechowski/Dreamstime)

W prokuraturze w Kościerzynie (Pomorskie) rozpoczęły się dziś przesłuchania młodych pseudokibiców podejrzanych o napaść na uczniów wybierających się na mecz Lechii Gdańsk.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w miejscowości Liniewo na Kaszubach. Zamaskowani napastnicy uderzyli dwóch uczniów, a innemu zabrali szalik z barwami klubowymi Lechii.

Jak poinformowała PAP szefowa prokuratury w Kościerzynie Grażyna Starosielec, podejrzani o napaść będą w czwartek sukcesywnie przewożeni z izb zatrzymań w okolicznych miejscowościach i przesłuchiwani. Wszystkim zatrzymanym - w wieku od 17 do 20 lat - policja już wcześniej postawiła zarzut udziału w pobiciu zagrożony karą do trzech lat więzienia.

"Od wyników przesłuchań uzależnimy dalsze decyzje w tej sprawie, w tym dotyczące ewentualnego skierowania do sądu wniosków o tymczasowe aresztowanie" - powiedziała PAP Starosielec. Zdaniem policji wszyscy zatrzymani zasługują na areszt - funkcjonariusze zwrócili się do prokuratury z wnioskiem o jego zastosowanie wobec całej dwunastki.

Do napaści doszło w poniedziałek; do stojących przy autokarach uczniów miejscowego zespołu szkół (w wieku od 10 do 16 lat) wybierających się do Gdańska na mecz Lechii Gdańsk, podbiegło kilkunastu młodych mężczyzn zamaskowanych kapturami, szalikami. Wykrzykiwali nazwę Arki Gdynia - klubu piłkarskiego, którego kibice są zwaśnieni z kibicami gdańskiej Lechii. We wtorek i środę policja zatrzymała 12 domniemanych napastników, którymi okazali się mieszkańcy Kościerzyny i okolic w wieku 17-20 lat.

Czytaj więcej o problemach z kibolami
Postawił się Tuskowi. Chcą go wsadzić Szef kibiców Legii jest oskarżany za rozbój i udział w zamieszkach.
Policja: Zakaz stadionowy na całą jesień Mecze Ekstraklasy w rundzie jesiennej bez kibiców gości? Chce tego Komendant Główny Policji, Krzysztof Matejuk.
Polowanie na kiboli trwa, kolejni za kratami Policja zatrzymała już 48 osób, które miały związek z burdami na stadionie w Bydgoszczy podczas finału Pucharu Polski.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)