Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kerry krytykuje Rosję i separatystów

0
Podziel się:

Szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry potępił wczorajszy atak separatystów na wojska Ukraińskie w rejonie Kramatorska. Kerry po raz kolejny wezwał Rosję, by nie destabilizowała Ukrainy.

Kerry krytykuje Rosję i separatystów
(AP/Fotolink/East News)

Sekretarz Stanu oświadczył, że o przyszłości Ukrainy powinien decydować demokratyczny proces a nie siła. _ Przyszłość tego kraju nie może być określona pod lufami karabinów. Karty do głosowania stemplowane w Moskwie w referendum sterowanym przez Rosję nie powinny decydować o losie Ukrainy - mówił. _

Potępiając atak, w którym zginęło 7 żołnierzy ukraińskich, John Kerry wezwał separatystów, by uszanowali wolę narodu, który chce zdecydować o przyszłości kraju w wyborach 25 maja.

Szef amerykańskiej dyplomacji poparł jednak ideę większej decentralizacji Ukrainy. _ Oczekujemy prawdziwej deeskalacji konfliktu, rozbrojenia, opuszczenia okupowanych budynków w zamian za amnestię i dialog _ - podkreślał.

John Kerry powtórzył stanowisko amerykańskich władz wobec Rosji, że terytorium NATO jest nienaruszalne i sojusz będzie bronić każdego jego skrawka.

Czytaj więcej w Money.pl
Bild: myśliwce Rosji prowokowały na pokaz Z przechwyconych przez amerykańskie służby radiotelegramów dowództwa rosyjskiej armii wynika, że rosyjscy piloci otrzymali jednoznaczny rozkaz naruszenia ukraińskiej przestrzeni powietrznej.
Najemnicy z USA wspierają ukraińską armię Niemiecki tabloid, powołując się na BND, twierdzi, że służby amerykańskie potwierdziły nieoficjalnie tajne operacje elitarnego oddziału na Ukrainie.
Żyrinowski pomaga separatystom. Wysłał im.. Do separatystów prorosyjskich w Ługańsku, na wschodzie Ukrainy, dotarł opancerzony samochód terenowy podarowany im Władimir Żyrinowski.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)