Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kerry chce pomocy Iranu w rozmowach z Syrią

0
Podziel się:

Według szefa amerykańskiej dyplomacji Iran mógłby działać zakulisowo, by pomóc negocjacjom.

Hassan Rowhani, prezydent Iranu
Hassan Rowhani, prezydent Iranu (EPA/ABEDIN TAHERKENAREH)

Iran zapraszany jest przez USA do rozwiązania konfliktu w Syrii. Szef amerykańskiej dyplomacji w trakcie wizyty w Izraelu, stwierdził że Teheran mógłby być pomocny w rozpoczynających się 22 stycznia negocjacjach pokojowych w Genewie.

John Kerry zastrzegł jednak, że trudno sobie wyobrazić, by Iran występował tam z oficjalnym przedstawicielstwem, skoro nie wspierał ubiegłorocznych wysiłków społeczności międzynarodowej na rzecz uspokojenia sytuacji w Syrii. Według Kerry'ego Iran mógłby działać zakulisowo, by pomóc negocjacjom.

Jednak te wciąż stoją pod znakiem zapytania. Choć pozostało do nich nieco ponad 2 tygodnie, to syryjska opozycja wciąż nie zdecydowała, czy jest w stanie rozmawiać z Damaszkiem bez spełnienia swojego podstawowego warunku - ustąpienia prezydenta Baszara Assada.

Decyzja Syryjskiej Koalicji Narodowej, skupiającej większość syryjskich rebeliantów, ma zapaść jutro. Wczoraj o tym, by do Genewy nie jechać zdecydowała Syryjska Rada Narodowa, jedna z najważniejszych organizacji wchodzących w skład Rady.

Czytaj więcej w Money.pl
Kerry ostrzega Irak. Mają przstać, albo... W trakcie niezapowiedzianej wizyty w Iraku sekretarz stanu USA John Kerry wyraził wobec premiera Nuriego al-Malikiego swe zaniepokojenie w związku z wykorzystywaniem irackiej przestrzeni powietrznej przez irańskie samoloty, transportujące broń do Syrii.
Poinformowali o zamachu na Twitterze Organizacja związana z Al-Kaidą przyznała się do zamachu.
Baszar el- Asad gratuluje Iranowi "uporu" Informacja ta pojawiła się na Facebooku Asada.
Sekretarz stanu USA w Iranie Obecna runda negocjacji z Iranem trwa od środy. Jej celem jest wypracowanie wstępnego porozumienia z Teheranem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)