Notowania

beata kempa
12.09.2011 19:32

Kempa jednak nie rezygnuje ze startu w wyborach

Posłanka PiS poinformowała, że złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie fałszywego oświadczenia jakoby miała zrezygnować z ubiegania się o mandat poselski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Posłanka PiS Beata Kempa poinformowała, że jeszcze dziś złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie fałszywego oświadczenia jakoby miała zrezygnować z ubiegania się o mandat poselski w nadchodzących wyborach parlamentarnych. *

Dzisiaj po południu do PAP drogą mailową trafiło oświadczenie wysłane z adresu wyglądającego jak adres sejmowego konta mailowego posłanki PiS, które zawierało m.in. dane kontaktowe jej biura poselskiego w Sycowie.

W oświadczeniu była mowa o jej rezygnacji ze startu w wyborach parlamentarnych. Na podstawie tego oświadczenia PAP nadała taką informację. W tym czasie agencji nie udało się natomiast skontaktować z posłanką.

Informację o rezygnacji Kempy, szefowej świętokrzyskiego PiS, ze startu w wyborach zdementował po krótkiej chwili przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak. Dementi posłanka umieściła też na swojej stronie internetowej.

_ - Najprawdopodobniej ktoś dokonał przestępstwa włamując się do mojej skrzynki poselskiej lub podszywając się pod mój adres mailowy, rozsyłając nieprawdziwe informacje na mój temat w celu zdyskredytowania mojej osoby, jako kandydata na posła _ - napisała na swojej stronie Kempa.

Podkreśliła, że fałszywe emaile dotarły do wielu redakcji. Zapowiedziała, że jeszcze w poniedziałek sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury._ _

_ - Prokuratura wyjaśni - mam nadzieję - jak do tego doszło _ - powiedział z kolei szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Pytany, czy PiS podejrzewa prowokację, powiedział, że nie chce wdawać się w spekulacje, ale - jak się wyraził - niewątpliwie nadużyciem jest, gdy ktoś podszywa się pod inną osobę.

_ - Niewątpliwie opierając się na oświadczeniu pani poseł Beaty Kempy doszło do nadużycia. W imieniu pani poseł Beaty Kempy ktoś takie oświadczenie składał wbrew jej woli _ - zaznaczył Błaszczak.

Asystent szefowej świętokrzyskiego PiS Mariusz Łuszczek zapewnił, że żaden z pracowników biura poselsko-senatorskiego i biura zarządu okręgowego PiS w Kielcach nie ma dostępu do sejmowej skrzynki mailowej Kempy. - _ Komunikaty do mediów przesyłamy z zupełnie innego adresu _ - tłumaczył. Dodał, że prokuratorskie dochodzenie wyjaśni, czy ktoś włamał się do skrzynki posłanki, kto to był i w jaki sposób to zrobił.

Pracownica biura poselskiego Kempy w Sycowie, które widnieje w stopce fałszywego maila, powiedziała PAP, że nikt nieuprawniony nie miał dostępu do loginu i hasła konta mailowego posłanki.

Czytaj więcej o działalności politycznej Beaty Kempy
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t130669.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kempa;liderem;listy;swietokrzyskiego;pis,23,0,897047.html) Kempa z przodu, agent Tomek z tyłu Świętokrzyską listę PiS w jesiennych wyborach do Sejmu otwiera Beata Kempa. Na start do Senatu zdecydowała się Beata Gosiewska - wdowa po zmarłym w katastrofie smoleńskiej Przemysławie Gosiewskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t130668.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kempa;dla;money;pl;wrocimy;do;afery;hazardowej,82,0,808018.html) Kempa dla Money.pl: Wrócimy do afery hazardowej _ - Trzeba ujawnić wszystkie dokumenty - _ mówi posłanka PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t130669.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bez;buntu;w;swietokrzyskim;pis;poparli;kempe,85,0,772949.html) Bez buntu w PiS. Poparli Kempę Świętokrzyscy przedstawiciele PiS poparli rozwiązanie zarządu.
Tagi: beata kempa, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz