Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
smoleńsk
05.09.2012 17:18

Katastrofy smoleńska wciąż wyjaśniana. Dostaliśmy kolejne akta

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie otrzymała kolejne dokumenty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie otrzymała z Rosji kolejne akta dotyczące katastrofy smoleńskiej, obecnie trafiły one do tłumaczenia - poinformowała Naczelna Prokuratura Wojskowa.

_ - Są to dokumenty medyczne. Jak zostaną przetłumaczone przez tłumaczy przysięgłych, będzie można jednoznacznie określić, co jest w nich zawarte _ - powiedział rzecznik prasowy NPW płk Zbigniew Rzepa. Dodał, że przekazane materiały zgromadzone są w jednym tomie akt, który wpłynął do WPO w zeszłym tygodniu.

Na początku lipca do prokuratury wojskowej trafiła inna partia materiałów z Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej zawierająca _ kolorowe fototablice stanowiące załączniki do protokołów oględzin miejsca katastrofy oraz protokołów oględzin przedmiotów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia _. _ - Te zdjęcia polska prokuratura już posiadała wraz z protokołami oględzin, natomiast były one czarno-białe i w części niewyraźne, dlatego zwróciliśmy się o wersje kolorowe i otrzymaliśmy siedem tomów _ - informowała wtedy NPW.

Także w lipcu zakończone zostało tłumaczenie innych ośmiu tomów akt, które do polskiej prokuratury wpłynęły w kwietniu. Zawierały one dokumentację dotyczącą czynności sądowo-medycznych ofiar katastrofy, protokoły oględzin miejsca katastrofy z grudnia 2011 r. przeprowadzonych przy udziale polskich biegłych i prokuratora oraz protokoły przesłuchań świadków przeprowadzonych w tym samym czasie przy udziale polskich śledczych w Moskwie.

Dotychczas polska prokuratura otrzymała z Rosji łącznie blisko 70 tomów akt dotyczących śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejne śledztwo po katastrofie smoleńskiej Prokuratura prowadzi dochodzenie dotyczące ujawnienia informacji z dokumentacji dotyczącej Anny Walentynowicz.
Seremet mówi o lukach w śledztwie smoleńskim Seremet: _ Śledztwo wykazuje braki i niedostatki. Prokurator zachował się nierzetelnie _.
Tagi: smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz