Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Katastrofa w Indiach. 19 dzieci zginęło w zderzeniu pociągu z autobusem

0
Podziel się:

Śmierć poniósł również kierowca autobusu, którym podróżowały dzieci.

Katastrofa w Indiach. 19 dzieci zginęło w zderzeniu pociągu z autobusem
(PAP/EPA)

Dziewiętnaścioro dzieci zginęło w zderzeniu pociągu z autobusem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w okręgu Medak w stanie Telangana na południu Indii - podała lokalna policja. Śmierć poniósł również kierowca autobusu, którym podróżowały dzieci.

Do tragicznego wypadku doszło, gdy dzieci jechały rano do szkoły. W autobusie było 32 dzieci; dwanaścioro zginęło na miejscu, siedmioro zmarło w szpitalu. Pozostałych trzynaścioro jest w stanie krytycznym - podaje agencja Reutera.

W Indiach często dochodzi do wypadków transportowych, głównie ze względu na zły stan dróg, niesprawne pojazdy i błędy kierowców.

W szeroko rozgałęzionej sieci kolejowej w Indiach wypadki również nie należą do rzadkości. Na terenie całego kraju są setki niestrzeżonych przejazdów. Każdego roku w Indiach dochodzi do około 300 wypadków kolejowych, w których ginie kilkanaście tysięcy ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Światowy rekord w Indiach. Usunęli 232 zęby Gavai został przyjęty do szpitala w Bombaju ze spuchniętą prawą stroną szczęki. Nastolatek cierpiał z tego powodu od 18 miesięcy, jednak lekarze w jego rodzinnej wiosce nie byli w stanie postawić diagnozy.
Pięć państw, jeden bank? Może być ciężko Na wynoszący 100 mld dol. kapitał startowy mają się złożyć po równo państwa członkowskie. Bank ten będzie miał siedzibę w Szanghaju; pierwszą 5-letnią prezydencję mają prowadzić Indie.
Amerykanie też podsłuchują. Jest reakcja MSZ Indii wezwało dyplomatę z ambasady USA w Delhi, by zaprotestować przeciwko podsłuchiwaniu przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) rządzącej Indyjskiej Partii Ludowej. rządzącej Indyjskiej Partii Ludowej (BJP) - oświadczył w środę przedstawiciel władz Indii.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)