Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa smoleńska
19.04.2012 12:27

Katastrofa Smoleńska to wypowiedzenie wojny?

Zdaniem szefa sejmowego zespołu badającego katastrofę smoleńską, nigdy się nie zdarzyło, aby prezydent państwa zginął w katastrofie przez przypadek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Antoni Macierewicz uważa, że katastrofa smoleńska była wypowiedzeniem wojny. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, który wysunął taką tezę na niedzielnym spotkaniu w Krośnie, nie powiedział jednak, kto te wojnę miał wypowiedzieć.

Zdaniem szefa sejmowego zespołu badającego katastrofę smoleńską, nigdy się nie zdarzyło, aby prezydent państwa zginął w katastrofie przez przypadek. Macierewicz podkreślił, że w katastrofie smoleńskiej poniósł śmierć nie tylko prezydent Lech Kaczyński, ale polska elita - prezes banku centralnego, szef sztabu generalnego, dowódcy wszystkich rodzajów wojsk szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego i ostatni prezydent na uchodźstwie.

- _ To jest wypowiedzenie wojny. Nawet jeżeli kolejny atak będzie odłożony o rok, dwa, pięć, to trzeba sobie zdawać sprawę - to jest wypowiedzenie wojny. Mówię o tym z pełną z pełną świadomością konsekwencji _ - stwierdził poseł PiS.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZ ANTONIEGO MACIEREWICZA:

Poseł PiS w filmie ze spotkania z wyborcami zamieszczonym na jednym z portali zaznaczył, że atak był kolejną fazą procesu rozwijającego się od pewnego czasu. Jego zdaniem, istotą problemów było to, że prezydent Lech Kaczyński wydobył z Polaków siłę i możliwości stanowienia o sobie i odbudowy porozumienia państw i narodów od Odry po Kaukaz.

Poseł przypomniał, że Kaczyński potrafił w ciągu czterech lat doprowadzić do takiego porozumienia, że potrafiliśmy przeciwstawić się rosyjskiemu imperializmowi nie na Bugu, ale na Kaukazie. Zdaniem Macierewicza, to polski prezydent doprowadził do tego, że rosyjskie armie cofnęły się spod Tbilisi. Poseł PiS dodał, że przez brutalny atak mediów i polityków próbuje się uniemożliwić Polakom dochodzenie do prawdy o katastrofie smoleńskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Sikorski popełnił przestępstwo? Jest donos Antoni Macierewicz złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa MSZ.
Kaczyński ogłasza rewolucję. "Jarosław, zabierz brata!" _ Tylko ludzie niezłomni doprowadzą do rewolucji moralnej _ - powiedział prezes PiS w Krakowie. Powitały go gwizdy i krzyki przeciwników.
"PiS obraziło najważniejsze osoby w kraju" Zdaniem Schetyny w polskiej polityce zapanował język wojenny, w momencie gdy padły słowa o zdradzie i zamachu smoleńskim.
Tagi: katastrofa smoleńska, antoni macierewicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz