Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Katastrofa samolotu w Iranie. Spadł na miasto

0
Podziel się:

Zginęło 39 osób, a kolejnych dziewięć zostało rannych - poinformowały irańskie władze.

Pierwsze zdjęcia z katastrofy
Pierwsze zdjęcia z katastrofy (PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH)

1/7

fot: EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

Zginęło 39 osób, a kolejnych dziewięć zostało rannych - poinformowały irańskie władze. Źródła w organizacji lotnictwa cywilnego twierdzą, że samolot wleciał w drzewa i na ziemi nie było żadnych ofiar.

[Aktualizacja 14:07]

Najnowszy bilans przekazał w czasie wystąpienia telewizyjnego wiceminister transportu Ahmad Madżidi. Według niego na pokładzie było 40 pasażerów i ośmiu członków załogi

Wcześniej Agencja IRNA podała, że według wstępnych doniesień śmierć poniosło 48 osób, które znajdowały się na pokładzie, w tym kilkoro dzieci. Natomiast według państwowej telewizji na pokładzie były 42 osoby, pasażerowie i członkowie załogi.

Samolot, który się rozbił, to IrAn-140, dwusilnikowy turbośmigłowy samolot pasażerski krótkiego zasięgu, który jest produkowaną w Iranie wersją samolotu An-140.Samolot leciał do miasta Tabas na wschodzie Iranu. Samoloty te produkowane są w Iranie z zastosowaniem technologii ukraińskiej.

Do katastrofy maszyny Taban Airlines doszło podczas startu. Jednostka spadła na dzielnicę mieszkaniową w Teheranie Azadi, około 5 km od portu Mehrabad. Znajduje się on na zachodnich przedmieściach miasta i obsługuje głównie loty krajowe.

W ciągu ostatnich 25 lat odnotowano ponad 200 wypadków z udziałem irańskich samolotów, w których zginęło ponad 2000 osób.

Fot. Irańska Agencja Tasnim /Twitter

Ostatnia duża katastrofa wydarzyła się w styczniu 2011 roku, kiedy należący do Iran Air Boeing 727 rozbił się w czasie awaryjnego lądowanie w trudnych warunkach atmosferycznych w północno-zachodnim Iranie. Zginęło wówczas co najmniej 77 ludzi.

Iran doświadczył w ostatnim czasie serii katastrof lotniczych, spowodowanych starzejącą się flotą i niewłaściwym utrzymaniem. Wiele z boeingów, należących do floty narodowych linii lotniczych Iran Air, zostało zakupionych jeszcze przed rewolucją islamską 1979 roku.

Samolot leciał do miasta Tabas na wschodzie Iranu.

Maszyna, która się rozbiła, to samolot Iran-141, wyprodukowany w Iranie z zastosowaniem technologii ukraińskiej.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-katastrofa-samolotu-w-iranie-wiele-ofiar,nId,1482903?utm_source=Fakty&utm_medium=RSS&utm_campaign=RSS#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent Iranu stawia USA warunki _ - Jeśli uda się doprowadzić do ostatecznego porozumienia, może być również możliwość dyskusji na inne tematy - _ powiedział szef gabinetu prezydenta Iranu.
Zbliżenie Londynu z Teheranem. Chodzi o... Do jej zamknięcia doszło w listopadzie 2011 roku po napadzie.
Program nuklearny Iranu. Kolejna runda rozmów w Teheranie W tym tygodniu Iran prowadzi podobne dwustronne konsultacje ze Stanami Zjednoczonymi, Francją i Rosją. Dwudniowe rozmowy z USA rozpoczęły się w Genewie wczoraj po południu.
Setki tysięcy ludzi na ulicach Teheranu Rewolucja doprowadziła do obalenia szacha Iranu Mohammada Rezy Pahlawiego i zaprowadzenia rządów radykalnych szyitów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)