Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa
30.07.2013 20:02

Katastrofa kolejowa w Hiszpanii. Maszynista rozmawiał przez telefon

Po analizie zapisów czarnych skrzynek sąd poinformował, że maszynista zaczął hamować na sekundy przed katastrofą. Ponadto przed wypadkiem rozmawiał przez telefon, jednocześnie sprawdzając jakieś papier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Maszynista pociągu, który wykoleił się pod Santiago de Compostela w Hiszpanii jechał 153 km/h, prawie dwa razy szybciej niż pozwalały przepisy, i rozmawiał przez telefon, gdy doszło do wypadku - poinformowała dziś hiszpański sąd.

Po analizie zapisów _ czarnych skrzynek _ sąd poinformował, że maszynista zaczął hamować _ na sekundy przed katastrofą _; ponadto przed wypadkiem rozmawiał przez telefon, jednocześnie sprawdzając jakieś papiery - głosi komunikat sądu z Santiago de Compostela.

_ Na odcinku poprzedzającym miejsce katastrofy pociąg jechał z szybkością 192 kilometrów na godzinę _ - wyjaśnił też sąd w oświadczeniu.

Jadący z Madrytu pociąg wykoleił się w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 80 km/h. Do wypadku doszło na niebezpiecznym zakręcie kilka kilometrów przed Santiago de Compostela.

_ Na kilka minut przed wykolejeniem się pociągu maszynista otrzymał telefon służbowy, który miał mu wyjaśnić, jaką drogą powinien jechać po dojechaniu do El Ferrol _ czyli miejsca, gdzie pociąg miał skończyć kurs - poinformował sąd.

W niedzielę sąd zezwolił na zwolnienie warunkowe maszynisty, 52-letniego Francisco Jose Garzona Amo, który jest oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci. W katastrofie zginęło 79 ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Hiszpania: Ratunek przyszedł za późno Akcja ratunkowa po katastrofie kolejowej była źle koordynowana i zaczęła się za późno. Wynika z utajnionego dokumentu.
Katastrofa pociągu w Hiszpanii. Jest akt oskarżenia W wypadku kolejowym zginęło 78 osób. Jego przyczyną była nadmierna prędkość.
Nowe fakty na temat katastrofy w Hiszpanii Zarzucono mu _ czyn przestępczy związany z wypadkiem _. Policja zmniejszyła liczbę ofiar śmiertelnych katastrofy z 80 do 78.
Tagi: katastrofa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz