Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa Costa Concordii. Wrak płynie w ostatni rejs

0
Podziel się:

Wrak po ponad 30 miesiącach opuścił wody u wybrzeży toskańskiej wyspy Giglio i na holu wyruszył do portu w Genui.

Katastrofa Costa Concordii. Wrak płynie w ostatni rejs
(PAP/EPA)
bEKAHJqZ

Wrak po ponad 30 miesiącach opuścił wody u wybrzeży toskańskiej wyspy Giglio i na holu wyruszył w ostatni rejs do portu w Genui, gdzie zostanie zdemontowany.

Do dzisiejszego poranka trwały ostatnie przygotowania do rejsu Concordii, której towarzyszyć będzie w konwoju kilkanaście jednostek.

Wycieczkowiec został obrócony o 90 stopni. Zgodnie z marynarską tradycją po zakończeniu tych manewrów wrak oblano fontannami wody z holownika. Rozległy się syreny.

bEKAHJrb

Zobacz, co zostało z luksusowego wycieczkowca Costa Concordia

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/zobacz-co-zostalo-z-luksusowego-wycieczkowca-costa-concordia-g723733.html) Ludzie na brzegu oklaskami pożegnali statek. Szef operacji jego usunięcia Nick Sloane z RPA powiedział: _ To wielki dzień dla Giglio, ale my odetchniemy dopiero w Genui _.

Wycieczkowiec uległ katastrofie w styczniu 2012 roku; zginęły 32 osoby.

Czytaj więcej w Money.pl
Costa Concordia znów popłynie Według planów w ostatnią drogę, na demontaż w porcie w Genui, statek wyruszy najpóźniej 20 lipca.
Tyle potrwa demontaż wraku Concordii Wrak został już tak ustawiony na wodzie, że utrzymuje się na niej, choć pod wodą pozostaje nadal kilka pokładów.
bEKAHJrC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)